Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

cesta - plot

Autor: vladimír Koula
Datum: 27.02.2019 23:42
uživatel: 112923


Zdravím
můj problém zní plot chci umístit na hranici s veřejnným prostranstvím - ostatní kominikace, ale v odstupové vzdálenosti od tohoto prostrnství min. 5 metrů. Můj pozemek je označen dle KN jako dvůr a nádvoří.. neb přiléhá k našemu rodinnéu domu. Pro info náš pozemek je tvoří uličku mezi domy ale pro příjezdjen k jediné nemovitost a to k naší, tedy by plot nemovitost normálně, harmonicky a logicky uzavíral vlastnictví. Stavební řad při jednání dogmaticky tvrdí, že na pozemku co sousedí veřejným prostranství nelze plot povolit.. Jeví se mi to absurdní, když to nikomu nevadí na můj pozemek nikdo nechodí a nejezdí a veřejné prostranství bude od plotu odděleno. Co s tím ??

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Šrom15.04.2019 17:30
Libor Kniezek21.03.2019 14:13
Filip Filip28.02.2019 15:40
Dětřich Danek28.02.2019 12:16

Příspěvky
Autor: Pavel Šrom
Datum: 15.04.2019 17:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102764
reakce na ...
Na hranici s veřejným prostranstvím se normálně ploty povolují. Leda že by to zakazovala nějaká místní vyhláška. Upozorňuji, že pokud plot odsunete do svého pozemku, stále bude na hranici s veřejným prostranstvím, které bude i na vašem pozemku. "Veřejné prostranství" je pojem ze stavebního zákona (§ 2 SZ a § 7 vyhl. 501/2006 Sb.). a nerozlišuje se, zda je umístěno na obecním nebo soukromém pozemku. Je to zjednodušeně celá ulice mezi ploty.

Autor: Libor Kniezek
Datum: 21.03.2019 14:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Dobrý den.
Není správná formulace "na pozemku co sousedí veřejným prostranství nelze plot povolit".
Pokud má PLOT hraničit s veř. prostrantvím, bude třeba povolení, pokud bude posunut dovnitř vašeho pozemku a tedy NEBUDE HRANIČIT, není povolení nutné (pokud bude max. 2 m vysoký).

Autor: Filip Filip
Datum: 28.02.2019 15:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. VY se musíte řídit ještě starým stavebním zákonem, čili s požehnáním úřadů : https://www.iurium.cz/2018/04/09/treba-stavebni-povoleni-ke-stavbe-plotu/
Nicméně, já osobně nevidím žádnou zákonnou překážku, která by obstála jako relevantní důvod k nepovolení stavby plotu. Vám stačí územní souhlas. Ten úředník je trouba a potížista s principu. První krok bude k vedoucímu stavebního úřadu. Tam se to rozhodne ve Váš prospěch. Pokud náhodou ne, tak nadřízený stav. úřad, případně soud

Autor: Dětřich Danek
Datum: 28.02.2019 12:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
To je hezké. Pokud je veřejným prostranstvím chodník, potom jsou všechny ploty na tomto rozhraní. Mám dojem, že se lze odvolat ke krajskému stavebnímu úřadu a potom k soudu. Pokud za tím není nic jiného, potom máte štěstí za onu formulaci. To musí každý soud rozhodnout ve váš prospěch.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.