Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Znečištěná studna - Je to možné?

Autor: Kisek Kisek
Datum: 28.02.2019 11:52
uživatel: 129889


Ahoj, prosim o radu k problému s naší studnou.
O co jde: před dvěma lety jsme po rodičích zdědili dům. Ja tu žiju cely život a nikdy jsem problemy neměla až teď. Po našich vleklých zdravotních problémech jsme si nechali otestovat vodu ve studni. Bylo to v září 2018 a vyšlo nám, že tam jsou koliformni bakterie a mikrobiologie vyšla taky hodně špatně. V říjnu u nás byla firma a celou studnu vyčistili, vybrali bordel a nakonec důkladně vydezinfikovali. Následně jsme několikrát vodou se savem pročistili všechny trubky v domě. Vodu ze studny opět vyčerpali a následně počkali až se napustí sama. Poté jsme tam nalili savo podle návodu na dezinfekci vody. Teď v únoru jsme si nechali udělat nové testy (přišla pracovnice a vodu si odebrala sama). Testy vyšly ještě hůře než předtím. Koliformni bakterie od minula 2× zvýšené, mikrobiol. taky a nové se přidala E-coli. Otázka zní, zda nám to může znečišťovat soused svyma svýma kozama (10ks) a kačenama (40ks) na 500m2 pozemku. Má je tam cca 3 roky. Studnu máme hlubokou 6m a necelý metr pod povrchem je hladina. Souseduv „chov“ je ve svahu nad studnou asi 25m daleko. V místě jeho bývalého hnojiště (20m nad studnou) nyní stojí pořád voda ( je tam i když je v okolí sucho). 3m od toho místa má stodolu, kde zvířata přebývají, stodola má hliněnou podlahu a za celou zimu ani jednou nevyvážel hnůj. Případně poradite kam se obrátit aby někdo zjistil jestli to způsobil on.
Podotýkám, že je to chovatel kterému je vše jedno. Krmí je 1x denně. Hnůj hází 1x ročně způsobem, že to bagrem shrne a nechá ležet na prostředku. Zvířata vypadají kolikrát zuboženě a často kulhaji. Pozemek má na návsi a je tam jenom bordel a hnůj. To vse už řeší městský úřad.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama