Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Stavba zahradního domku 5x3m

Autor: Lukáš Šára
Datum: 28.02.2019 19:45
uživatel: 129893


Fotogalerie:

Dobrý den,

plánuju si na zahradě postavit zahradní domek/kůlnu o půdorysu 5x3m. Chci vás požádat o nějaké rady či připomínky, s takovými stavbami nemám zrovna moc zkušeností. Plánuju celý domek stavět z trámků 100x100mm a prken 100x50mm. Domek bude stát na zemních vrutech. Ty budou držet 4 třímetrové trámky, na kterých budou položeny tři pětimetrové. V projektu jsou trámky bíle a prkna žlutě. Na podlahu dám 22mm OSB desky a na stěny 12mm. Na pultovou střechu potom asfaltový šindel. Především mě zajímá, jestli bude konstrukce dost silná, aby mi pak domek nespadl na hlavu, jestli budou stačit vodorovný trámky ve stěnách a OSB desky, nebo jestli je lepší sloupky zavětrovat. Pak ještě nemám úplně jasno v tom, jak trámky spojovat, v rozích podlahy chci vodorovný trámky spojovat plátováním a sloupky čepovat, ale jsem otevřenej i jiným, ideálně jednodušším způsobům :)

Předem děkuju za odpovědi,
Lukáš.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.