Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Izolace podlahy tvarnicemi porobeton?

Autor: Milan Švaříček
Datum: 02.03.2019 19:47
uživatel: 112466


Dobrý den. Při stavbě domu mi zbylo par palet porfix premium p400 síly 500mm ze kterých jsem stavěl obvodové zdivo které již nezatepluji. Sokl domu je zateplen 120mm extrudovanym polystyrenem. Nyní mám na podlaze hydroizolacni fólii a na ni má být celková skladba 300mm včetně dlažby. Takže bych řekl cca 200mm izolace + beton jako zalivka teplovodni podlahovky. Říkal jsem si, jestli by nebylo od věci, než tvarnice složité a za levno prodávat, tak si půjčit elektrickou pilu na ytong a tvarnice rozpůlil na výšku, takže z jedné mi zbydou dva kusy vysoké cca 120mm, a ty bych rozložil po podlaze domu do cca centimetrove vrstvicky sussiho betonu, na to pak 80mm podlahovy polystyren a do nej chytat přes obrazovou fólii vytápěci trubky. Co na to říkáte? Jaké jsou izolační vlastnosti 120mm porfix vs podlahovy polystyren? Lze to takhle vyřešit? Jde mi především o úsporu peněz. Dekuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 03.03.2019 00:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, teoreticky by to asi udělat šlo, ten porfix má přibližně 2x horší izolační vlastnosti, než EPS, takže 12 cm porfixu + 8 cm EPS by bylo z izolačního hlediska asi jako 14 cm EPS. Jenže porfix vás vyjde při stejném objemu na asi 4x vyšší cenu než EPS, má k tomu ty dvakrát horší izolační vlastnosti, a to řezání a aby bylo doopravdy rovné, bude dost pracné. I když ten porfix prodáte se slevou, tak pořád to bude finančně lepší, než ho používat místo EPS. K tomu s EPS to bude podstatně méně pracnější, a ještě to bude lépe tepelně izolovat. Osobně bych to tím porfixem neřešil, raději bych ho klidně i levněji prodal a použil EPS, ale je to na vašem rozhodnutí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.