Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Podlahovka + radiátory ve fázi návrhu

Autor: Igor Sedlák
Datum: 05.03.2019 15:10
uživatel: 127775


Zdravím,

rekonstruuji dvoupodlažní RD, v každém podlaží cca 80m2 vytápěné plochy. Je zatepleno na zelenou, aktuální TZ vypočteny na 12kW BEZ podlahovky (měla být realizována později, proto se s ní v projektu nepočítalo).
Po izolaci podlah by se TZ snížila na cca 9kW a nyní zvažujeme realizaci podlahovky současně s TČ.
V patře nad námi bydlí rodiče, kteří nechtěji zasahovat do podlad a zůstanou jim radiátory. My v přízemí chce všude podlahovku a pod námi jsou nevytápěné sklepy, kam přijde na strop další izolace.

Jde o to, že z těch prodejců na TČ co u nás byli každý druhý nabízí i podlahovku, někteří nám vnucovali i projekt na topení,... ale každý měl naprosto odlišný pohled na řešení.

Jako laik si určitě nechám vypracovat projekt, ale uvítám rady na co si dát pozor a jaké preferovat řešení.

K radiátorům jen dodám, že rodiče si již druhou sezónu topí z 98% aku kamny a radiátory se nevyužívaly kvůli nevyhovujícímu kotli, takže počítám s tím, že v první fázi TČ s nízkou teplotou patro nevytopí - radátory budeme měnit postupně jak budou finance, ale po zateplení je potřeba dotápění minimální.

Nechat jeden okruh, nebo doplnit další čerpadlo, expanzku a pořídit směšovač pro podlahovku? Vyplatí se to, nebo stejnou práci zastane termoventil u rozdělovače?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama