Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

pomalu odtékající WC

Autor: Jan Andrle
Datum: 08.03.2019 22:54
uživatel: 129951


V rodinném domku máme 3 WC. 2 jsou v patře v koupelnách a mají vyvedené stoupačky na střechu. 1 WC je v přízemí, stoupačka není nikam vyvedená, nemá přivzdušnění. Do této odpadní stoupačky je připojeno WC a umyvadlo. 12 let vše fungovalo dobře, teď WC v přízemí špatně odtéká, ale ucpané není. Když do něj spolu se spláchnutím naliji ještě kbelík vody, odteče během 3 vteřin. Zkusil jsem od spojeného umyvadla odmontovat sifon aby se do stoupačky dostal vzduch a WC odtéká úplně normálně. Problém je zjevně v chybějícím přivzdušnění, ale 12 let fungovalo vše dobře. Problém nastal zhruba v momentě, kdy se do řadu připojil nový domek v sousedství. Myslíte, že nový domek mohl ovlivnit tlakové poměry v řadu nebo mám hledat chybu jinde? Napadá mi jedině osazení přivzdušňovacího ventilu k sifonu umyvadla.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.