Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Lze rozebrat Schiedel komín?

Autor: Pepíno Konrád
Datum: 09.03.2019 09:50
uživatel: 118555

Chtěl bych se zeptat, jestli je možné nějakým způsobem rozebrat komín Schiedel?
Mám ho zatím vyzděný jen v přízemí, po strop, a potřeboval bych ho rozebrat a přestavět.
Zajímalo by mě, jestli je možné, nějak od sebe oddělit komínové vložky, aniž bych je poškodil?
Lepil jsem je k sobě originál tmelem Schiedel.
O komínové tvárnice mi tolik nejde, ty nějak obřežu flexou a zase je na sebe nalepím lepidlem, ale nevím, jak si poradit s těmi vložkami, abych je nerozbil.
Nemáte s tímto někdo nějakou zkušenost?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Leksa20.12.2019 21:00
Jozef Homola08.12.2019 11:25
Jaroslav Dítě08.12.2019 10:44
Pepíno Konrád08.12.2019 10:34

Datum: 08.12.2019 11:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Lepil jsem komínové vložky keramické a použil jsem tmel Schiedl a mohu zodpovědně prohlásit, že to drží neuvěřitelně dobře. Dokonce aby šla stavba rychleji, tak už dávno předem jsem si slepil vložky do dvojic a pak nosil na půdu. Víc to nešlo, protože bych později nedosáhl uvnitř odstranit výronek lepidla (nějakým nástrojem ano).
Zbytek hmoty jsem postupně si zadělal na uchycení různých kotev ve stavbě. To lepidlo má neuvřitelnou pevnost a nechat to vytvrdit na nářadí bylo velké překvapení (při čištění).

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 08.12.2019 10:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Máte plnou pravdu. Domnívám se, že platí obě varianty. Převaha jedné z nich závisí na kvalitě spoje.
Zde není zaručená rada možná.

Autor: Pepíno Konrád
Datum: 08.12.2019 10:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118555
reakce na ...
Zdravím, najde se někdo, kdo by mi mohl k mému předchozímu dotazu nějak odpovědět?
Prostě když budu mít k sobě slepené dvě komínové vložky originálním komínovým tmelem, jestli je od sebe lze nějak oddělit?
Třeba mírným poklepem.
Nevíte, jestli ten tmel povolí nebo praskne spíš vložka?
Díky Josef

Autor: Jan Leksa
Datum: 20.12.2019 21:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101713
reakce na ...
Dobrý den,
pakliže byly vložky lepeny bílým tmelem FM rapid v kartuši 310 ml, půjdou s trochou opatrnosti rozdělat. Pokud byly lepeny na místě rozdělávanou směsí Fügenkit Fm 7:1 s vodou, pak se obávám že neuspějete.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama