Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

sousedova přípojka kan. v místě plánované přístavby

Autor: Lukáš Pitoňák
Datum: 09.03.2019 21:57
uživatel: 129955

Dobrý den,
Rád bych požádal o radu a zkušenosti. Rádi bychom přistavěli k naší polovině dvojdomku (nejen) na stranu kde se nyní nachází stará betonová šachta kanalizace. V tomto místě začíná a přes všechny zahrady vede kanalizační stoka. Do této šachty, kterou mám hned pod okny je zaústěna jak naše přípojka, tak i od druhé poloviny dvojdomku. Problém ale nastává, když bych chtěl přistavět k této straně domu (pozemek je malý, není moc jiných možností). Čevak, jako správce mi na konzultaci řekl, že bych tou přístavbou způsobil, že bude sousedky přípojka vést pod cizím objektem, a že to nemůže dovolit.
Otázka zní: mám nějakou šanci donutit čevak si svou stoku přesadit jinam, případně souhlasit s nějakým kompromisním řešením, když mě vlastně čevak i sousedka dost omezují na využívání pozemku (není tam žádné věcné břemeno)?
Napadla mě nějaká šachta, inteiérová, se vzduchotěsným poklopem ke zadláždění? Myslíte, že by to bylo řešení do nové kuchyně (v přístavbě) nebo nic takového neexistuje?

Děkuji. LP

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 12.03.2019 15:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Dobrý den.
Tyto věci se technicky řeší přeložkami inženýrských sítí a majetkoprávně dohodami nebo smlouvami, nikoliv interiérovými šachtami.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.