Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

rosení oken reklamace

Autor: Myrre MyrreH
Datum: 10.03.2019 18:36
uživatel: 129957


Dobrý den,
máme od října 2018 namontovaná okna od PKS-profil Inoutic, hloubka 76mm, 2 těsnění, trojsklo. Jsme ve fázi hrubé stavby-teď elektrika, odpady. V zimě samozřejmě okna orosená, a to dost, pomohlo zateplení stropu, větrání, sem tam jsme zatopili v kamnech. S příchodem teplejších dnů výrazná změna k lepšímu. Na různých diskuzích se člověk dočítá, že se okna po nastěhování rosí dále, klasický proužek, mělo by pomoci větrání, 2-3 topné sezóny, zkrátka vyschnutí stavby. Dokonce se výrobci oken už hájí tím, že pokud jsou velké výkyvy teplot, okno nepropustí teplo ven, vznikne tzv. rosný bod a objeví se orosený proužek, znamená to prý, že jsou okna kvalitní, dobře izolovaná... Určitě nikdo nechce mít nová okna a utírat skla,vnitřní parapety...ale proč vlastně píšu: tento víkend jsem si všiml u 3 zadních oken, že se objevila voda u vnějšího skla-zevnitř u těsnění, u jednoho je dokonce nadzvedlá ta vnitřní izolace. Mohlo to způsobit počasí? Silný vítr, déšť? Nebo je špatné těsnění a je to důvod k reklamaci? Zase si říkám, že chyba výroby u 3 různých oken, by byla velká náhoda a pro nás smůla!...nebo se vše vyřeší, až budou parotěsné pásky, udělané špalety apod.? Díky za rady, přílohou foto.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Vokno Vokno
Datum: 24.04.2019 16:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128023
reakce na ...
Dobrý den,

Je to přesně tak. U novostaveb tento efekt je častý a spojení s vlhkostí a teplotou v místnosti. Nevíme, zda jsme úplně správně pochopili dotaz, ale rosení na vnějším skle uvnitř?? Pokud je rosení na vnějším skle zvenku může být, ale pokud je na vnějším skle uvnitř, tady v mezeře izolačního skla, tak to je důvod pro reklamaci a výměnu skla. Vlhkost se dovnitř izolačního skla nemůže dostat!!

S pozdravem

Technické oddělení firmy V okno

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama