Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

zatepleni podlahy

Autor: Ondřej Protiva
Datum: 11.03.2019 10:01
uživatel: 129963


Dobry den,chtel bych zateplit drevenou podlahu mistnosti v drevene chate,kterou budem obyvat celorocne.Podlaha se sklada jen z prken posazenych na drevenych tramech(ve stycnych bodech je mezi nima lepenka).Pod podlahou je sklep,ktery by nemel promrzat(je ze 3/4 pod zemi ,teplo privodem ze studnicniho vrtu).Chtel bych zateplovat ze spodu.Tramky jsou 10 cm.Ocenil bych radu znalce jak postupovat pri zatepleni,aby se pri velkem rozdilu teplot nesrazel kondenzat z rozdilnych teplot a drevo tak nehnilo.Bylo by dobre pridat i zatepleni na tramky aby nepromrzali a udelat tak zatepleni treba 20 cm?.Kam dat parotesnou ci paropropustnou folii?Je lepsi zateplit polystyrenem ci vatou?Na prkna,ktere jsou v dobrem stavu bych chtel dat OSB desku a lino.Predem dekuji za rady. Ondra

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej Protiva20.03.2019 20:18
Ondřej Protiva20.03.2019 20:15
Jiří Kubíček11.03.2019 13:58

Příspěvky
Autor: Ondřej Protiva
Datum: 20.03.2019 20:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129963
reakce na ...
fslibovane foto

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 11.03.2019 13:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, k difúzi bude docházet z vytápěné části domu směrem do sklepa, takže případní parobrzda nebo parozábrana může být na teplé straně konstrukce, ale záleží na celém složení konstrukce a jaká bude finální vrstva na stropě ve sklepě. Taky hraje roli, zda budou zateplené sokly domu v oblasti, kde jsou záhlaví trámů (nevím, zda jsou trámy už v nějakém zdivu, nebo je to v těch místech ještě celodřevěné atd.), Osobně bych dal parozábranu na tu podlahu z prken a tu bych nalepil i do výše podlahy na stěnu, na to pak už můžete dát i OSB desky a jestli nechcete mít parozábranu provrtanou, můžete udělat roznášecí vrstvu z OSB desek položenou na kročejovce, ale u podlahy nad sklepem to není úplně nutné. Zateplení mezi trámy a celoplošně pod trámy můžete udělat buď z EPS nebo minerálu, ale v případě poslední vrstvy minerálu byste buď musel použít minerální desky, na které jde aplikovat perlinka se stěrkou, nebo byste pak musel na minerál dát pojistnou kontaktní fólii a vytvořit mezi obkladem a minerálem mezeru. V případě, že by záhlaví trámů té podlahy nebyla uložena v nějakém zdivu, ale byla by součástí celodřevěné konstrukce, tak by podle mne nebylo nutné používat tu parozábranu, stačily by ty OSB desky, které vytvářejí parobrzdu.

Autor: Ondřej Protiva
Datum: 20.03.2019 20:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129963
reakce na ...
Dekuji za odpoved,zajimalo by me,jestli by promrzali tramky polozene ne nosnem tramku,ktery je na betonovem soklu,ktery neni zateplen,popripade,jestli ten sokl nejakym zpusobem zaizolovat.Posilam par fotek .diky za pomoc

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama