Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Podlahové vytápění do 1. patra domu

Autor: Jiří Toušek
Datum: 11.03.2019 10:40
uživatel: 129346


Nemám v tomto příliš velký přehled, proto bych se chtěl zeptat na následující. Koupil jsem dům z 90. let, postavený z porobetonu o tloušťce stěny 30 cm, kde je v přízemním podlaží suterén a nad ním je obytná část, kde bych rád umístil podlahové vytápění. Výška stropů je dostatečná a zárubně bych stejně chtěl měnit za obložkové, takže si mohu dovolit zvýšení podlahy o 10-11 cm (5cm izolace EPS + 4-5 cm beton/anhydrid). Předpokládám, že strop bude z železobetonu (nevím z čeho se v tu dobu ještě stropy dělaly), ale dělá mi starost nosnost kostrukce. Zda-li obvodové zdi a strop další vrstvu betonu + trubky s vodou unese. Když nic jiného nezbyde, budu zřejmě muset využít systém renova, o kterém jsem příliš pozitivního (až na celkovou výšku) neslyšel.
S architektem jsem se o tomto zatím nebavil.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama