Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Podlaha koupelny v podkroví

Autor: Matouš Landa
Datum: 12.03.2019 12:30
uživatel: 129972

Hezký den, řeším konstrukci podlahy v podkrovní koupelně. Cca 2x3m. V současné chvíli je to 100 let starý zkontrolovaný trámový strop, tepelně zaizolovaný vatou a zaklopený původními coulovými prkny. Prkna jsou trochu křivá a s mezerami. Do čisté podlahy mám od prken cca 6-7cm. Stěny SDK.

Univerzální zedník co mi bude dělat obklady má v plánu dát nějakou (jakou?) folii, vyrovnat 4-5cm betonem s kari sítí, hydroizolace a obklad. Všude co pročítám tak většina radí cetris desky.

Která varianta je lepší? Jakou udělat skladbu v případě cetris desek (co pod ně)? "Trámkový" rošt z latí, nebo nějaký podlahový polystyren /vatu? Šroubovat desky k prknům? V případě roštu šroubovat rošt do prken a desky plovoucí, nebo rošt plovoucí a desky šroubovat k roštu? Nebo prošroubovat skrz naskrz?

Děkuji za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Libor Kniezek18.03.2019 14:50
Matouš Landa12.03.2019 12:48

Datum: 18.03.2019 14:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Dobrý den.
V té skladbě by měla být kročejová izolace.
Čeká mě v budoucnu uplně stejná podlaha na půdě s novým účelem jako koupelna. Původně jsem uvažoval na kročejovou izolaci z vlny zakrytou fólií (jedno jakou, jen aby se tam z betonu nedostala voda) lehčený beton (např. perlitem) se sítí, ta CETRIS deska je zajímavá alternativa.
A vlastně tam žádný rošt být nemusí, volně položená kročejovka (3-4 cm) + volně položená deska CETRIS deska + dlažba s lepidlem = 6-7 cm.
Na styku desek použít příp. armování a/nebo si alespoň pohlídat (zajistit) rovinnost podkladu, aby v tom místě nepraskla dlažba.

Autor: Matouš Landa
Datum: 12.03.2019 12:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129972
reakce na ...
ještě dolním že bude sprchová vanička

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.