Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

wifi videotelefon k bráně

Autor: Leoš Wagner
Datum: 13.03.2019 09:46
uživatel: 112571

Dobrý den,podělte se-zkušenost,doporučení s wifi videotelefonem k bráně.Představa někdo zazvoní u brány,nejsem doma zazvoní mě to na mobil,mohu s dotyčným komunikovat,popř.otevřít bránu.Na trhu je několik výrobků od 1500kč do 25000kč.Jak je to s placením takové služby?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš Hluštík22.03.2019 22:21
Tomáš Hluštík22.03.2019 22:21
Leoš Wagner14.03.2019 10:44
Pavel Wünsch13.03.2019 21:03

Datum: 22.03.2019 22:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
Levný telefon nebo tablet s Androidem - aplikace Automate, Tasker nebo MIT2 app Invertor a uděláte si co budete potřebovat.

Autor: Tomáš Hluštík
Datum: 22.03.2019 22:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
.,,,,,,,

Autor: Pavel Wünsch
Datum: 13.03.2019 21:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129707
reakce na ...
Dobrý den,
V našem rodinném domě používám již cca 3 roky videovrátníka 2N IP VERSO. Jako vnitřní jednotku (displej) je možno použít 2N Indoortouch, já používám IP telefony Yealink (mohu z toho odbaví jkýkoli hovor přes pevnou linku a z vrátníka. Pokud jsem mimo, pak vrátník zvoní i na mobil.

Vyzkoušel jsem několik levných zařízení, ale jednalo se spíše o hračky, s tímto zařízením se to nedá srovnat. Bohužel, tomu odpovídá i cena, která je příšerná, nicméně je to naprosto funkční a bez problémů.
2N vyrábí tohoto vrátníka i v provedení WI-FI nebo s připojením LTE (mobilní síť), ale ze jedno jsou dražší a za druhé drát je drát (celé to chodí přes Ethernetový kabel, je to přes něj i napájeno, takže kabel u mě vyhrál).
Když pominu brutální pořizovací cenu, tak provoz (pokud nechcete brát volání z vrátníka na mobilu) je zdarma, v případě připojení mobilu je to 2 eura měsíčně za zařízení, t.j. Nejméně 2 zařízení (vrátník plus jeden mobil). Za to získáte videohovory z vrátníka ať jste kde jste, chodí úplně super.
Vrátník jako takový je vlastně klasický IP videotelefon a nabízí mraky funkcí, lze doplnil čtečkou karet, otevírat dveře přes Bluetooth, je toho moc, všechny funkce najdete na stránkách 2N (ale ta cena).
Možná to pro někoho není důležité, ale mě zajímala také integrace s dalšími zabezpečovací i prvky a splňuje to vše, co jsem potřeboval.

Pokud by vás zajímalo něco konkrétního, klidně se ozvěte, dost jsem s tím vyhrál.

Pavel Wunsch

Autor: Leoš Wagner
Datum: 14.03.2019 10:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112571
reakce na ...
děkuju za info,ale ta cena je fakt za vlasy 27000kč bez daně?... a 100 za měsíc.Něco lacinějšího?Když jsem viděl od Comaxu za 17000 tak jse mě to zdálo drahý a mám pocit ,že už i tento WiFi videovrátník je stažen z prodeje,alespon´jsem jej neviděl na Stasanet.Ta služba se musí platit?Myslel jsem,že když mám Wifi tak né.
Leoš

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.