Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Nastavební NILAN VP 18 K WT a elektrické podlahové vytápění + větrání okny

Autor: Jaroslav Jan
Datum: 13.03.2019 17:15
uživatel: 129980

Dobrý den, v novostavbě svého RD mám nainstalovaný systém elektrického podlahového vytápění DEVi a rekupe jednotky NILAN VP 18 K WT. Jednotka má tentenci stále dotápět (svítí kontrolka a více hučí). Jak přesně jednotku nastavit v kombinaci s podlahovým vytápěním a jeho termostaty? Na termostatu příklad 22°C a na jednotce více, či méně? Také by mne zajímalo jak větrat v noci v ložnici, rádi spíme při otevřeném okně (chladné prostředí, vzduch), ale to asi již nebude možné? Jak to vyřešit. Děkuji za rady, nejsem expert, tak prosím, polopatě pokud možno.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 13.03.2019 19:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105259
reakce na ...
Zdravím.

Je potřeba vědět, že pokud jednotka běží v režimu topení pak to zdaleka neznamená, že opravdu vytápí místnost. Platí to tím méně čím je nižší venkovní teplota a ještě méně s růstem odběru teplé vody. Právě v nočních hodinách kdy je nejchladněji a rodina je večerní hygieně jsem si jistý, že většina energie TČ jde do vody. Přívodní vzduch je sice dohříván, ale jen na teplotu při které vlastně místnost ochlazuje. Problém přetopené ložnice by mohl být i v regulaci topení místnosti.

Pokud trváte na větrání 24h/den máte možnost změnit prioritu z ohřevu vzduchu na ohřev vody. Po dosažení požadované teploty vody kompresor vypne. To bych Vám ale v tomto období nedoporučoval, protože do všech místností budete vhánět studený venkovní vzduch.

Pokud ale chcete větrat ložnici okny v nočních hodinách a nemáte potřebu v této době větrat v dalších místnostech bude nejlepší nastavit nějaký program, který po tuto dobu jednotku vypne. Nad ránem, než začnete využívat další místnosti se jednotka opět automaticky zapne.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.