Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kotel Destila

Autor: Petr Moučka
Datum: 14.03.2019 20:33
uživatel: 129994

Dobrý den, máme dilema ohledně plynového kotle. Už 26 roků provozujeme plynový kotel Destila DPL 18. Bez nějakých větších finančních zásahů do kotle. Nejjednodušší by bylo pouze vyměnit stávající kotel za stejný nový (připojovací rozměry), který tady ale EU zakazuje prodávat. Kotlíkové dotace jsem řešil matce na její kotel, trvalo to rok a občas to byla slušná buzerace. Máme si sehnat novou Destilu 18 ? Prosím, poraďte.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Wolf15.03.2019 14:51
Pavel Pavlo15.03.2019 11:52
Josef Devátý15.03.2019 11:23
Jozef Homola15.03.2019 09:23
Pavel Pavlo14.03.2019 23:53
Jozef Homola14.03.2019 23:43
Pavel Pavlo14.03.2019 22:45

Datum: 15.03.2019 11:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129833
reakce na ...
Nenapsal jste roční spotřebu ani velikost domu.
Mohu tedy vzít jako příklad domeček náhodného diskutéra s TZ 4 kW a spotřebou 2048 m3 plynu ročně.
Kdyby svůj vymazlený atmosférák s účinností 75% zaměnil za právě probíhající výprodej kondenzačních kotlů ve Viadrusu,
http://viadrus.cz/kondenzacni-plynove-kotle/kondenzacni-plynovy-kotel-viadrus-k4-h-30-cz11.html
zaplatila by se mu nákupní cena 13000,-Kč za pouhé 3 roky na úsporách plynu.
Jednoduché odkouření vyjde kolem 2 tis. Kč. Je to totéž, co kanalizační HTčko , jen průměr 60 mm. Ostatně i HTčko má certifikaci jako odkouření.
Životnost přes 15 let naopak potvrzuji já. Stačí jen správně nastavit parametry.
Velmi zajímavým jevem je magnetická úprava vody. Stačí k tomu nástěnkové magnety přiložené k měděné trubce rozvodu. Před lety jsem zkusil na bojleru a opravdu jeho zanášení se změnilo na pozvolné čištění. Před půl rokem jsem totéž udělal na okruhu topné vody. Nedávná zkouška ukázala, že nánosy vodního kamene uvnitř kotle zcela zmizely a kotel je schopen jet i s výstupní teplotou 100°C bez známek varu a "rarášků". Parametry 15 kW, 100/40°C (místo čidla teploty v kotli je 15 kOhm)) a průtok 200 l/hod.
Není co řešit. Magnet z nástěnky je lepší, než ten nejpečlivější servisman.

Teď se mi ozývají nevěřícně jiní čtenáři. Fakta o reálných spotřebách jsou z českých a moravských kotlin v souboru
http://petr.homolka1995.sweb.cz/1/spotreby.xlsx
Občas jsou i krutá.

Autor: Pavel Pavlo
Datum: 15.03.2019 11:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100426
reakce na ...
Souhlasím.
Mám také letité zkušenosti s magnetickou úpravou.
Před 20 lety jsem pod každý kotel dával krafting.cz

Kotle s tímto magnetem se ze strany TUV vůbec nezanášejí a pod kotle,které jej neměly z dřívějška se (jak také popisujete ) dodatečně vyčistily (odvápnily).
Ve větším rozměru jsem je montoval před vodoměry pro celé domy a i tam je efekt velice znatelný.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 15.03.2019 14:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Údajně není takto upravená voda vhodná pro pití .

Datum: 14.03.2019 23:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak....a teď tu vypukne kondenzační mánie !!!!!

Autor: Jozef Homola
Datum: 15.03.2019 09:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
(p. Pavel Pavlo)
Dobrá poznámka!
Je zajímavé, že několik zemí podrobilo náhodně vybraný vzorek KK k dlouhodobému testování na sezóní účinnost a co je zajímavé tak nikde se neměřilo množství kondenzátu ale vše ostatní. Samozřejmě okruhy byly vybaveny kalorimetrem a po čase se někde změnil způsob regulace za TPI za účelem porovnání vlivu. Výsledky mám z Velké Británie, Německa, Rakouska, Maďarska, Španělska a Řecka. Průběh testů probíhal podle schválené metodiky a výsledky byly řádně oponované.
https://forum.tzb-info.cz/127957-kondenzacni-kocovina-jednoho-kralovstvi

Datum: 14.03.2019 22:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nevidím sebemenší důvod, proč byste si ji nemohla pořídit.
Destila kotle zatím stále vyrábí a není to nic nelegalniho, nebo nepovoleného.Pokud vám někdo tvrdí opak,tak lže.
Sám jsem v mnoha případech zákazníkům vyšel vstříc a vyhověl jim, jelikož argumentovali stejně jako vy.

Autor: Jozef Homola
Datum: 14.03.2019 23:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
https://www.destila.cz/plynove-teplovodni-kotle-destila
Potvrzuji, že kotel splňuje podmínky současné legislativy EU.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.