Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Kondenzát z komína

Autor: William Smith
Datum: 15.03.2019 17:28
uživatel: 128989


Dobrý den,
nedaří se mi zjistit, zda je můj problém závažný, proto se obracím sem an fórum.
Do rodinného domku jsem si pořídil před rokem automatický kotel Benekov na pelety, který je v teplejších současných dnech významnou část svého provozu v útlumu. To obnáší nejen ztráty propálených pelet pouze z důvodu udržení plamene v kotli, ale i nízkou teplotu spalin (na jednotce vídám teploty 60-70° C což samozřejmě nezaručuje, že se v průchodu komínem dále neochladí).
V teplejších dnech pak začne dole, kde by se měl sbírat kondenzát, kapat černá tekutina (při útlumu asi 1 kapka za 10 s, v jistých fázích provozu i 2 kapky za sekundu, pak po několikati dnech vylévám i pár litrů). Trubka pro sběr kondenzátu je pouze obetonovaná na dně asi kameninové roury od komína, trochu se obávám, že časem kondenzát prosákne skrz a dál i na stěnu.
Rád bych se zeptal na váš názor, zda je tato situace u nových eko kotlů běžná nebo bych měl tuto situaci řešit více než jen vyléváním kondenzátu.
Děkuji za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Pavel Wolf
Datum: 15.03.2019 22:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Máte nevhodný kotel na topení peletama a ještě velký výkon.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama