Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vnitřní zateplení zdí a podlahy půdy rodinného domku

Autor: Johny Cage
Datum: 15.03.2019 18:35
uživatel: 125455


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrá den,

plánuji zevnitř zateplit stěny domku ze 70tých let a půdy viz obrázek plánů domu - a to nejlépe asi podlahovým polystyrénem, prosím o doporučení nebo o odkaz na polopatický návod realizace, pro naprostou lamu bez zkušeností.

Výsledek by měl zpříjemnit tepelně bydlení v zimě a neměl bych si takovým postupem vykoledovat plíseň v horním patře. Opakuji, nic šperkovat, hledám pouze nejsnadnější možný postup pro lamu, který povede k výsledku lepší tepelné pohody.

V zimě, při venkovní teplotě -1°C, jsem na vnitřních stěnách naměřil teplotu:
stěna1: 19.5°C
stěna2: 15.8°C
stěna3: 16.6°C
teplota v interiéru 19.7°C

Zdivo k zateplení rovněž na fotce, půdní strop je klasická hurdiska. Domek není zateplen zvenčí. Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Filip16.03.2019 13:10
Johny Cage16.03.2019 11:19
Jiří Kubíček15.03.2019 23:35
Johny Cage15.03.2019 18:36

Příspěvky
Autor: Filip Filip
Datum: 16.03.2019 13:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Ten byt je ve Vašem vlastnictví ? Pokud není, tak zateplení bude právní problém, protože ať se Vám to líbí, nebo nelíbí je to stavební úprava.
Jinak jsem z toho řezu baráku nezjistil, jaké je venkovní prostředí zateplovaných ploch a jak se tam dostanete. Nakreslete to od ruky a dejte sem fotku.
Obecně platí, že dodatečné zateplení z vnitřní strany je problém a většinou si zateplovač založí na problém s kondenzací a následnou plísní. Že se zmenší obytná plocha je jasné.
Mě z toho vychází, že kam se dostanete z venkovní strany ( třeba přez půdní prostory, tak to zateplete z venku pomocí EPS. Použijete EPS 70F, který jednoduše nalepíte pomocí cementového lepidla. Povrchovou úpravou tohoto zateplení se nemusíte zabývat, protože, když na EPS nebude svítit slunko, tak EPS nebude degradovat vlivem UV záření. Na strop bych položil co nejsilnější vrstvu minerální vlny. Ani parozábranu bych tam nedával.
Filip

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 15.03.2019 23:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jestli to dobře chápu, chcete zateplit jen nějakou jednu bytovou jednotku v posledním obytném podlaží domu a nejedná se vám o zateplení celého domu ? V případě, že by se jednalo o zateplení celého domu, tak v tom případě nechápu, proč to nezateplit z venkovní strany, když je takové zateplení z hlediska difúze a kondenzace mnohem bezpečnější a dále je to zateplení mnohem ucelenější a s podstatně menším množstvím tepelných mostů, navíc si nebudete ubírat vnitřní prostor a podlahovou plochu. Dále by to chtělo upřesnit, jaké přesně konstrukce chcete zateplovat, jaká je jejich síla a složení a zda to jsou všechno exteriérové konstrukce nebo konstrukce sousedící s nějakým třeba částečně vytápěným prostorem.

Autor: Johny Cage
Datum: 16.03.2019 11:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125455
reakce na ...
..., jestli to dobře chápu, chcete zateplit jen nějakou jednu bytovou jednotku v posledním obytném podlaží domu a nejedná se vám o zateplení celého domu ?
*
Ano, chápete to správně, majitelka přízemí o zateplení domu jako celku rozhodně neuvažuje a mojí snahou je zjistit, zda si polepším alespoň zateplením stran 1, 2, 3 viz obrázek nebo to nemá vůbec smysl nebo takové zateplení dům může dokonce poškodit(plísně, dřevěné konstrukce střechy..)

Síla zdi k zateplení viz obrázek cihlové zdi - je 25cm a za touto zdí už je pouze šikmá střecha(nezateplená) s klasických pálených tašek. Dům je zasazen do řady domů a z každé strany vzdálených cca 7-8 metrů a žádné stěny nejsou tedy sdílené. Interiér horní bytové jednotky je samozřejmě vytápěný klasickým ústředním topením, rozvodem..(na plyn) To znamená, že z interiérové strany se zdivo ohřívá a z druhé strany pod střechou by mělo dojít k zateplení. Dává takové zateplení smysl nebo je to holý nesmysl?

Autor: Johny Cage
Datum: 15.03.2019 18:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125455
reakce na ...
Fotogalerie:
plan, obrázek

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama