Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Rekonstrukpre podkroví RD - dozdění obvodových zdí

Autor: jan brokeš
Datum: 16.03.2019 09:07
uživatel: 128253

Dobrý den, rekonstruujeme pudu kamenného RD.
Obvodové stěny jsou zděné jednou vrstvou 15cm plných pálených cihel. Prosím o radu jak nejlépe s ohledem na celkovou tepelnou izolaci obvodovou zeď (cca 80 cm výška) dozdít.

Napadlo mě dozdít to na celkovou tl 30 cm plnou pálenou cihlou, kterých tu mám spoustu a pak ještě izolovat 5-10cm EPS (zevnitř).

Nebo koupit duté cihly a dozdít na tl. 45cm a již neizolovat

Předem děkuji za jakékoliv rady a tipy

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
jan brokeš17.03.2019 07:01
Dětřich Danek16.03.2019 19:08

Datum: 16.03.2019 19:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
Proč dozdívat 30 cm? Pokud to dozdíváte kvůli nosnosti, potom bych dozdil maximálně na cca 20cm(plnou, pálenou jak plánujete) a přidal bych 20-25 cm izolace. Duté cihly vás vyjdou dráže než kombinace plných+ EPS. Při zvažování tloušťky vezměte v úvahu, že při silnější izolaci platíte více za EPS, ale cena za práci je stejná. A síla izolace, která se dnes nevyplatí, se vyplatí za 5 let, protože energie lezou stále nahoru.

Autor: jan brokeš
Datum: 17.03.2019 07:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128253
reakce na ...
Dobrý den, děkuji Vám za váš čas a odpověď. Možná hloupý dotaz, ale je možné pak EPS izolací vést rozvody elektřiny a umísťovat zásuvky?
Nebo mám ještě přidat vrstvu sádrokartonu nakonec?

Děkuji

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.