Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zateplení ytong lambda 375

Autor: Daniel Pham
Datum: 20.03.2019 07:32
uživatel: 127585

Dobrý den, mám novostavbu postavenou z ytongu lambda yq 375. Přestože se lambda zateplovat nemá chtěl bych jí zateplit. Můj problém je že si můžu dovolit dát izolant max 50 mm. Přemýšlel jsem misto EPS grey dát minerální vatu ve stejné tloušťce. Nebudu mít problém z kondenzací? Vím měl jsem postavit z ytongu menší tloušťky a víc EPS, ale co se dá dělat.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 20.03.2019 11:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, z jakého důvodu to chcete zateplovat, máte problémy s tepelnými mosty ? Když na takové zdivo dáte 5 cm izolantu, zlepší se vám podle druhu použitého izolantu součinitel prostupu tepla asi jen o 0,04 až 0,05 W/m2K, což dělá na 100m2 zdiva zlepšení TZ domu asi o 0,14 - 0,18 kW, což je celkem zanedbatelné. Jestli je tedy v detailech stavba dobře provedena, tak bych to osobně asi nezateploval. Problém je v tom, že snížení TZ je malé, ale nemůžete použít ten nejlevnější izolant, tedy klasický EPS, protože množství kondenzátu na rozhraní zdiva a izolantu by bylo nad normu. Druhá nejlevnější varianta s šedým EPS vychází do normy, ale k nějaké drobné kondenzaci tam dochází, to se však po oteplení brzy vypaří. Úplně bez kondenzace vám vychází buď děrovaný EPS nebo minerální desky, ale na obojí musíte použít speciální stěrku i omítku s nízkým faktorem difúzního odporu. Oboje tyto možnosti nejsou zrovna levné a vzhledem jen k minimálnímu snížení TZ se to podle mne nevyplatí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.