Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Betonová podlaha místo prken ve sklepě domu z 30.let

Autor: Tomáš Czar
Datum: 20.03.2019 21:58
uživatel: 124724

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Zdravím přátelé, chtěl bych vytrhat prkennou podlahu a zbavit se škváry/popela v podlaze ve sklepě až k zemině (od cca 80% pod terénem) a nahradit je betonem + dlažbou. Chtěl bych zkrátka starý sklep zkultivovat, natáhnout tam aspoň dvě tělesa topení a užívat částečně jako kancelář.

Aktuální fotky sklepa přikládám (se sondou do podlahy). Jak je vidět, trápí mne "trochu" také vlhkost (před cca 15 lety byl dům obkopán a byla vložena noppovka).

Moje otázky zní:
1) jakou skladbu podlahy zvolit? Jak izolovat? Napadl mne beton, vana z IPY, pár cm EPS a nahoru zase beton + dlažbu. Je to tak správně?
2) Jak nejlépe bojovat s vlhkostí ve stěnách? Mám v plánu vše na cihly obouchat, napenetrovat, naházet a naštukovat nějakými přípravky do vlhka... snad by pomohlo také to, že by sklep byl vytápěn na cca 15 stupňů? Má smysl přemýšlet nad podlahovým vytápěním? Na vytápění budu mít TČ s okruhem na podlahovku...

děkuji za tipy!

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Bender Rodriguez21.03.2019 17:13
Jiří Kubíček20.03.2019 22:20

Datum: 21.03.2019 17:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130035
reakce na ...
Dobry den,
resil jsem neco podobneho ve sklepe. Barak tedy zatim obkopany neni, ale bude v budoucnu provedeno. Zatim tam je dost vlhko a na stenach jsou misty mokre fleky. Pohlahu jsem vykopal, nanosil sterk (zhruba 20cm-25cm) a zhutnil. Na sterk jsem polozil tvarovky IGLOO a dodelal vetrani. Cele jsem pak zalil betonem. Tim se vlhkost netlaci tolik do sten. Stejny postup jsem provedl v nepodsklepene stodole, kde z jedne strany je zed zapustena do terenu (cca 70%). Zde je zed absolutne sucha, ikdyz stodola jeste obkopana take neni. Tvarovky igloo by sly nahradit zlutou drenazni trubkou ve sterku.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 20.03.2019 22:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jestli nehrozí, že by se vám do sklepa dostávala nějaká spodní voda, pak to udělejte, jak píšete - podkladní beton, hydroizolace, alespoň 15 cm EPS, separační fólie, beton, dlažba, nebál bych se ani podlahového topení. Co se týká stěn, tak kdybyste to chtěl úplně odizolovat, musel byste dát všude svislou hydroizolaci a udělat nějakou předstěnu. Druhou možností je odstranit omítku, zdivo vyspravit pomocí sanačního podhozu a pak použít sanační omítku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.