Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Nova podlaha v podkrovi z OSB

Autor: Bender Rodriguez
Datum: 21.03.2019 16:56
uživatel: 130035

Dobry den vsem,
Resim rekonstrukci stare pudy, z ktere by melo byt v budoucnosti obyvatelne podkrovi. Stare prkna, ktere slouzili jako podlaha jsem vytrhal (byly napadene cervotocem, ohryzane od mysi). Tramy jsou o velikosti 200x200mm s rozteci cca 950mm. Nove bych chtel dat zakladni zaklop z OSB desky tl. 25mm, mezy tramy izolaci ze skelne vaty. Tim mi ale spoj mi vychazi mezi tramy a resim co s tim. Napadlo me nasledujici reseni: Spoj podlozit prknem a sesroubovat s OSB deskou. Desky budou prosroubovane i do tramu. Po cele plose bych pak dal dalsi vrstvu OSB desek v tl. 12mm tak, aby spoj byl vzdy uprostred druhe vrstvy, aby se vse zpevnilo. Na tuto celistvou desku bych pak dal krocejovou izolaci ze skelne vatya nasledne pak dalsi vrstva OSB desek jako naslapna vrstva (bud 2 vrstvy po 15-18mm a nakonec plovoucka, nebo jedna vrtva a na to pak prkna jako final). Bylo by mozne spoj takto resit? Poku by spoj mezy tramy nesel takto pouzit, musel bych desky zkratit na 2m, aby spoj vysel na tramu a bylo by dost odpadu. Dalsi reseni by bylo vytvorit nad tramy rost, coz by bylo horsi z duvodu vysky (uz bych neprosel pod klestinami).
Predem vse dekuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 27.04.2019 20:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130218
reakce na ...
Pokud budete přes první vrstvu osb dávat ještě druhou vrstvu osb,je Váš návrh dostačující.Co se týče skladby, nejsem si jist,ale bude třeba použít fólii parotěs-nebo paropropustnou fólii,třeba zhodnotit na místě.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.