Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Nová přípojka-prosím o vysvětlení

Autor: Romana Moravcová
Datum: 29.03.2019 08:14
uživatel: 128775


Potřebuji osvětlit jednu věc. Máme již smlouvu s Eonem na vybudování přípojky -je uzavřená smlouva o připojení k distribuční soustavě. Každým dnem by se mělo začít kopat.
Eon zažádal na stavebním o povolení, ze sloupu svedou kabel do země, 40m ho povedou v zemi a ukončené to bude přípojkovou skřínií 44100/NK, která bude na hranici našeho pozemku, přístupna z cesty.
Tohle chápu :-)
ALe co mi není jasné, takhle přípojková skříň je ta tzv. úzká,potom je ovšem třeba ještě druhou skříň s elektroměrem s jističem, ne?
Takže vedle téhle úzké by měla stát ještě druhá-širší skříň,kde bude elektroměr. Z úzké se vyvede drát do široké s měřákem.
Chápu to dobře?
A tuhle druhou skříň si už musím postavit já, stavebník. Ale co pak? Revizi od elektrikáře, ale na co přesně? Děkuji za vysvětlení.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Romana Moravcová17.05.2019 13:55
Harry Minduton27.04.2019 15:55

Příspěvky
Autor: Harry Minduton
Datum: 27.04.2019 15:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114421
reakce na ...
Ano, chápete to naprosto přesně. A ten "drát" se jmenuje správně HDV (hlavní domovní vedení). Revizi potřebujete na všechno, co je vaše, počínaje HDV.

Autor: Romana Moravcová
Datum: 17.05.2019 13:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128775
reakce na ...
Děkuji moc, tak nakonec to doběhlo téměř bez starostí. Firma, která pro eon dělala přípojku , se poptala, zda budeme chtít i druhý pilíř s elektroměrem+revizi. Poslala následně návrh , fakturu, a vše uskutečnila při budování přípojky . Teď čekáme na revizi a zřejmě se tedy požádá eon o nějaký staveništní odběr, nebo něco podobného. Aby se dala brát elektrika už při stavbě.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama