Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Podlaha v garáži

Autor: Petr Spatzierer
Datum: 31.03.2019 12:56
uživatel: 123138


Zdravím,
Měl bych dotaz na vyřešení problému. Potřebuji snížit podlahu v garáži. Mám nyní klenuty strop ve výšce cca 170 cm v nejnižším bodě. Strop zvednout nemůžu protože je nad ním obytná část. Připadá tedy v úvahu snížení podlahy.
Udělal jsem u obvodoveho zdiva testovací díru, abych zjistil jak hluboké jsou základy. Dum má asi 120 let. Stoji na písku. První zakladove kameny jsou cca 40 cm pod stavajici podlahou.
Mam tedy dotaz. Kdyz po castech kvuli zamezeni posunu zdiva vykopu diry do hloubky právě tech 40 cm a udělám podlahu o výšce cca 15 cm, tak současnou výšku mistnosti zvysim o 25 cm na necelé 2m, což už je pro chuzi přijatelné, bude zdivo držet když zaklad bude misto současných 40 cm zadelan pouze 15 cm?
A dalsi problem. Po vykopani testovací diry do tech 40 cm, mi asi po 30 minutách v díře již stálo asi 1,5 cm vody. Tedy dost vzlina. Jak by mela podlaha vypadat po vrstvách? Mělo by význam tam dát "iglú" a na to beton? Aby pod tim iglú nebyl rybnik.
Diky za jakoukoliv radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama