Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Suchy system podlahy

Autor: Zdenka Hubenakova
Datum: 02.04.2019 09:04
uživatel: 130071

Dobrý den,
máme rozjetou stavbu domu typu bungalov, ve všech pokojích bude teplovodné podlahové topení poháněné tepelným čerpadlem. Budeme brzy dělat hrubou podlahu a váháme mezi suchou podlahou (liapor) nebo anhydritovou litou podlahou. Může být mezi nimi rozdíl co se týká spotřeby energie nebo životnosti tepleného čerpadla?
Máte s tím někdo zkušenosti?
Děkuji Hubenakova

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
metball iGIN03.04.2019 21:39
Jiří Kubíček02.04.2019 11:37
Mirek Svejda02.04.2019 09:57

Datum: 03.04.2019 21:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
:-)
JJ, liapor, to je spousta "Teplo-IZOLAČNÍCH KULIČEK".
Všude samý vzduch - není on to izolant, který nakonec V Ž D Y C K Y _ B U D E _ M Í T _ J E D I N É _ S L O V O ?
V odporu proti přechodu tepla?

SFO

PS:
Sádra. Na leccos dobrá, ale hlavně, je to ODPADNÍ PRODUKT PO ODSIŘOVÁNÍ ELEKTRÁREN, takže "zelenáči vpřed"!!!!
Proč to vyhazovat, když to může Ovce Obecná ZaPlatit?

PPS:
Beton. Směs třebas na vozovkách; "asfalt" a "šutráky" ....
Nebo "vypečený slinky" a "šutráky" - od toho se odvíjí !NEJEN! tepelné
VLASTNOSTI...
Ale stojí to mraky energie ...

PPPS?
... akustické vlastnosti libo jakého betonu? Ohyb, tlak, vodovzornost?

iGoNY

Douška?
Fakt zírám, jak je to stavění pastóšek ale fakt "SuperJednoduché"...

Autor: Mirek Svejda
Datum: 02.04.2019 09:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Pro TČ je výhodnější vyšší akumulace a nižší teplota topné vody. Vyšší akumulace zajistí méně časté spínání TČ a tím vyšší životnost. Z tohoto důvodu je vhodnější anhydrid nebo beton/cemflow.
Nižší teplota topné vody zvyšuje účinnost (COP). Zde má hlavní vliv rozteč kladení trubek a především tepelný odpor povrchové krytiny. Z hlediska tepelného odporu je pořadí - dlažba, lepený vinyl, plovoucí vinyl, lino a nakonec koberec nebo dřevo, které jsou nejméně vhodné.
Suchou podlahu jsem nedělal, ale je vysoce pravděpodobné, že vychází cenově výrazně hůře než anhydrid/beton.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 02.04.2019 11:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, souhlasím a ještě by mne zajímalo, jak se dělá suchá podlaha s podlahovým teplovodním topením s liaporem ? Asi jsem špatně hledal, ale na takovou realizaci jsem nenarazil. Buď by se ty trubky musely dávat do nějakých plechů položených na liaporu a moc si takovou realizaci nedovedu představit, nebo by se na liapor musela použít nějaké speciální systémovka s hliníkovou fólií a prohlubněmi pro trubky podlahovky. Podle mne to musí být náročné na realizaci i na cenu a navíc ještě pod tím musí být stejně tepelná izolace, tak proč rovnou nepoužít tu speciální systémovku na tepelnou izolaci, úplně bych liapor vynechal.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama