Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Lze použít 1 tepelné čerpadlo pro ohřev bazénu i klimatizaci?

Autor: Jan Andrle
Datum: 11.04.2019 09:35
uživatel: 129951


Letos nám firma bude stavět bazén. Nabídli nám tepelné čerpadlo pro ohřev vody na prodloužení sezony na jaře a na podzim. Napadlo mi toto čerpadlo použít v létě, když se bazén neohřívá, k chlazení domu. Tedy vlastně jako venkovní jednotku klimatizace. Vycházím z toho, že běžné klimatizace umí chladit i topit, tedy tepelné čerpadlo umí oba režimy. Pravděpodobně by to znamenalo trubky s chladícím médiem rozdělit "téčkem" a přepínat mezi okruhy topení bazén a chlazení dům. Řešil jste toto někdo? Je to technicky možné, nebo je to úplný nesmysl? Uvítám každou radu od lidí, co s tepelnými čerpadly pracují.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 11.04.2019 13:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, technicky to možné je, u svých TČ to nově nabízí f. Samsung: http://www.samsungcentrum.eu/tepelna-cerpadla-s-klimatizaci-tdm , jde ale o to, že k tomu musí pravděpodobně být od výrobce uzpůsobena už nějak regulace a ovládání té případné klimatizace, a to nevím, zda seženete. Ono by bylo i zajímavé řešit takto kombinaci klimatizace a ohřevu TV přes výměník do zásobníku na TV, existuje i takovéto zařízení: https://baxx.cz/deleny-ohrivac-teple-vody-swh-200ir-swh-35era .

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama