Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Monolit - teraso

Autor: Hana Severinová
Datum: 11.04.2019 18:57
uživatel: 130143


Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně podlahy v chodbě. povrch podlahy je staré teraso, pod ním beton a pak už rovnou hlína. chtěli jsme pokládat dlažbu, ale obkladač nám řekl že je to nevhodné kvůli uzavření prodyšnosti. stěny jsou sice v celém domě podřezány, ale v chodbě není krom podřezání žádná další izolace a proto je pré nutné dýchání podlahy, což monolit splňuje svojí porozitou. je ale starý a místy porupán a rádi bychom na to dali nějakou jinou krytinu bez nutnosti vyřezávání monolitu, který je dooost odolný a odrovnal nejedno kango. co máme položit za podlahu a jak? pokladač doporučoval vinylovou nebo laminátovou, ale nevím zda ta je propustná vzhledem k tomu že je spíše plastová?
předem děkuji za radu

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Marek Novotný
Datum: 27.04.2019 19:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130218
reakce na ...
Kdysi jsem řešil podobný problém.. podřezaný dům,podlahy z betonové mazaniny,pod tím hlína.
Situací jsem řešil vybouráním starého betonu,ubrání hlíny ,následná betonáž a provedení izolace s propojením na podřezané zdivo.
Pak vyrovnávací beton a podlahu na to můžete dát jakou chcete.(pro lepené povrchy je třeba podlahu donivelovat)

Pokud chápu dobře,tak stávající beton chcete nechat a na to dát rovnou podlahu.Dá se to udělat tak,že beton opravíte chemosem a pak použijete nějakou tekutou hydroizolaci.. buť od Chemosu nebo klasický penetrák- třebas Hydroblok 400 a na to dáte podlahu.

Jinak nesouhlasím s úvahou obkladače..
Podlahu je třeba zaizolovat.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama