Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Uzemnění

Autor: Jiri Billig
Datum: 28.04.2019 14:38
uživatel: 123345


Fotogalerie:

Zdravím,

po zateplení základů paneláků se nám pod rozvodnou skříní objevilo toto. Předpokládám, že jde o uzemnění, nicméně by mě zajímalo, zda-li jde pouze o estetický problém (vysekání kusu kachličky a vyvedení uzemnění tak aby muselo tímto výsekem procházet) nebo zda-li jde i o porušení konkrétních norem (pokud ano, jakých ?), bezpečnosti atd.

Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Pavel Horský
Datum: 02.06.2019 10:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130344
reakce na ...
Fotogalerie:
Ve vašem případě jde především o eliminaci poškození uzemnění, která by byla provedena úplným zapuštěním drátu do fasády budovy. Může zde hrozit poškození drátu (narušení pozinkované vrstvy a následná koroze - stačí, když FeZn párkrát počůrá venčící se pes) vlivem koroze.
Požadavek na dostatečné uložení s přihlédnutím k vnějším vlivům je v ČSN 33 2000-5-54 ed.3 čl. 542.1.4 (poslední odstavec - viz přiložené foto).
Dále zde jde o porušení dobrého profesního provedení (ČSN teď zrovna nevím....). Již na pohled je to prasárna!

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama