Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Využití podkladu zámkové dlažby pro vsakování dešťové vody

Autor: Flash Gordon
Datum: 29.04.2019 10:21
uživatel: 130223


Dobrý den,

mám před garáží poměrně velkou plochu ze zámkové dlažby (cca 50-60 m2). Výkop pod ni je cca 50 cm, pak jsou použity tři různé frakce štěrku a finálně 8 cm vysoká dlažba v rozměru 60x30 cm. Na zámkovou dlažbu mám svedený svod okapu, v tuto chvíli volně. Voda ze střechy tedy stéká přímo na dlažbu a po ní, protože je spádována dvěma směry od domu směrem k ulici i sousednímu pozemku. Pokud bych chtěl vyřešit, aby voda ze střechy nestékala po dlažbě, napadlo mě využít podkladový štěrk jako trativod - udělat tedy do dlažby otvor a vodu pouštět pod dlažbu. Můj dotaz zní, zda je toto řešení možné, nebo hrozí poškození dlažby vlivem spodní vody (propad či zvednutí). Zámkovka sama o sobě nějakou vodu propustí, takže určitě tam dost vody je i takto, ale samozřejmě, pokud se tam bude pouštět voda ze střechy, bude jí daleko více, tak nevím, jak se to zachová. Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Karel Plaček
Datum: 13.05.2019 12:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101348
reakce na ...
Prvně je potřeba vědět, kolik m2 střechy svod odvodňuje a kolik mm vody u Vás je schopno obvykle napršet za 24 hodin. A zejména proč vám současný stav nevyhovuje ?!!!

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama