Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

sklon betonové podlahy v domě

Autor: Jiří Urban
Datum: 30.04.2019 11:21
uživatel: 130227

Dobrý den,
při přeměřovaní laserem jsem zjistil, že mi leti rovina o cca 2,5 cm na (vnitřní) šířce domu 11,7m . S největší pravděpodobností je šikmo celá základová deska, neboť hs portály a francouzká okna jsou usazeny správně.

Jako referenční bod jsem zvolil hranu hs portálu, u které nebude přechod a krytina (vinyl) bude zároveň s hranou HS. Na opačné straně mi pak vycházi zmiňovaný 2,5 cm skok, zde se potřebuji minimálně o těch 2,5 cm dostat výše kvůi skladbě podlahy a dotažení krytiny až k rámu okna.

Je možné tedy udělat celou podlahu do sklonu ? Pokud se podaři sklon udělat dobře, je to nějakých 0,2% sklon (cca 2 mm na metr)
Druhá věc je ta, jestli je reálné v takto mírném sklonu podlahu vybetonovat.

díky,
Jiří Urban

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Urban30.04.2019 13:46
Mirek Svejda30.04.2019 13:36

Datum: 30.04.2019 13:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
HS portály a vchodové dveře máte v rovině ? Pokud ano, tak to srovnáte betonem. Beton nebo anhydrid budou nivelovat laserem do roviny. Jen můžete trochu dorovnat rozdíly různě silným EPS

Autor: Jiří Urban
Datum: 30.04.2019 13:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130227
reakce na ...
Ano, to mám, jenže když to měřím laserem, tam právě vznikne ten rozdíl. Pokud zniveluju beton do roviny, tak tam budu mít přesně ten rozdíl 2,5 na jedne straně a budu nízko. Musím vycházet od hrany toho HS a dveří (nechci tam schod 2,5cm , který by to samozřejmě vyřešil)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama