Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Hlazená betonová podlaha v garáži

Autor: Tomáš Tomáš
Datum: 03.05.2019 15:06
uživatel: 128220


Fotogalerie:

Zdravím,

Po obdržení cen. nabídky za hlazenou betonovou podlahu do garáže cca 1100Kč/m2 bez DPH + pozink úhelník cca 1900Kč/3m délky bez DPH uvažuji o realizaci svépomoci, přece beton nemůže být tak drahý . Nikde na netu jsem zatím nenašel detailní technologický postup, tak se obracím zde na fóru o rady.
Jaký je detailní postup při realizaci hlazené betonové podlahy při použití jako pochozí vrstva?

1) Jakou směs pro hlazenou betonovou podlahu použít? (klasický beton, betonový potěr nebo něco speciálního, jakou konzistenci)
2) Používat vibrační lať při stahování?
3) Kdy začít s hlazením betonu?
4) Při použití vsypu, kdy a jak ho aplikovat? Je nutný v garážíi pro osobní auto?
5) Ukončovací profil u garaž. Vrat, např. pozink. Úhelník 50*50*5 vložit na hranu betonu tak, že úhelník uvidím z čelní i horní strany podlahy v délce ramen úhelníku 50mm, nebo jedno rameno zabetonovat a úhelník uvidím na hraně jen jako přímku v tloušťce 5mm a z čelní strany 50mm? viz. obr.
6) V garáži je pouze základová deska bez hydroizolace (pod zdivem je bitumenový pás). Mám použít jako hydroizolaci bitumenový pás a navázat ho na zdivo, nebo stačí jen separační fólie? Nebo beton položit bez hydroizolace?
7) Jaká je minimální možná tloušťka betonu pro hlazenou podlahu?
8) Použít kari síť?
9) Ošetřit po hlazení ještě povrch betonu nějakým nástřikem? Pokud použiju vsyp tak před vsypem nebo po vsypu?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama