Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

cvičný požární poplach

Autor: Pavel Krajovský
Datum: 06.05.2019 11:34
uživatel: 130253


Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jeden školící nám vyprávěl, že je možné dělat cvičný požární poplach např. v 6 večer, kdy jsou všichni zaměstnanci pryč. Tím splní legislativu, zapíše do požární knihy, že splnil požární cvičení a tím má vyřešeno. Je toto možné ? Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Martin Havacek
Datum: 14.07.2019 14:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125839
reakce na ...
Dobrý den,

ano, de iure to za jistých okolností možné je - pakliže je to v souladu s dokumentem "Stanovení organizace zabezpečení požární ochrany" (konkrétně ustanovení § 30 odst. 2 písm. e) vyhl. č. 246/2001 Sb.).

Na druhou stranu si nemyslím, že by naplnění litery zákona ve smyslu stanoveném zákonodárcem - tedy provedení regulérního cvičného požárního poplachu pro všechny zaměstnance bylo újmou pro zaměstnance/zaměstnavatele. Cvičný požární poplach se provádí pouze tam, kde je k tomu důvod (složité podmínky pro zásah; vysoké požární nebezpečí etc.). Proto nevidím nějak smysl tuto povinnost obcházet. Jde jen o pár minut jednou za rok...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.



 
 
Reklama