Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Sádrokarton pod obklad v koupelně

Autor: Igor Kopetschke
Datum: 09.05.2019 13:32
uživatel: 119105


Dobrý den všem,
dělám v koupeně spřaženou předstěnu z SDK, na které bude nalepený obklad formátu 60 x 30 cm. Bohužel koupelna je ve starém domě a má strop vysoko 214cm (brutálně nízký) a SDK deska má výšku 200. Podle doporučení Rigipsu by žádný kus SDK neměl být užší než 40 cm. Moje otázka tedy zní, zdali ( hlavně kvůli pracnosti a zbytečnému prořezu) musím na těch 214 cm výšky opradu zkrátit desku na 174 cm výšky a z další desky uřezat těch 40 cm, nebo jestli v tomto případě (že tam bude obklad a nebude to tmelené) mohu dát plných 200cm na výšku a pak dořezat chybějících 14 cm.
Taky mne napadlo, jestli by v tomto případě 14 cm pruhu nepomohlo (a odborníci ať mi prominou) udělat pro spojení se spodní dlouhou deskou výměnu, jaká se dělá třeba u oken nebo nad dveřmi.
Nevím totiiž, jestli ten minimální zbytek výšky 40 cm neplatí pouze pro předstěny, které jsou finální tmelené a vymalované, já mám předstěnu, na kterou se bude lepit obklad.
Kvůli zvýšené pevnosti mám zvýšenou hustotu podkladního svislého roštu, protože SDK montuju pouze v jedné vrstvě. nejde o úsporu peněz, ale místa - jde mi o každý centimetr, koupelna je nejen nízká, ale i hodně malá.
Děkuji za názor

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Tomáš Hluštík
Datum: 15.05.2019 16:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
Vzhledem k tomu, že pod obklady je doporučená dvojitá vrstva sádrokartonu, tak bych to neřešil.
Taky se doporučuje na zmenšit rozteč profilů.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama