Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Odkouření ke kondenzačnímu kotly

Autor: Daniel Daněk
Datum: 11.05.2019 09:54
uživatel: 130274

Fotogalerie:

Dobrý den,

nastal mi na baráku takový nešvar, dělali mi podlahové topení a v poptávce byl i kondenzační kotel, firma přijela, zapojila podlahové topení, pověsila kotel a odjela s tím, že kotel mi musí zapojit někdo jinéj. Obvolal jsem všechny techniky u nás a všichni mě odmítli. Chybí mi jen dopojit komínek, tak jsem si řekl že bych si jej dopojil. Vzhledem k tomu, že je to dal od hřebene tak mě zajímá jaká musí být výška komínku skrz šikmou střechu? Popřípadě nějaké rady jak postupovat?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Stoll11.05.2019 19:16
Jozef Homola11.05.2019 17:43
Daniel Daněk11.05.2019 15:30
Jozef Homola11.05.2019 14:43
Daniel Daněk11.05.2019 13:19
Petr Stoll11.05.2019 12:22
Pavel Mareček11.05.2019 10:39

Datum: 11.05.2019 12:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100221
reakce na ...
Dobrý den, nejdříve bych se obrátil na výrobce kotle, zdali by vám nedoporučil nějakého jimi proškoleného servisního technika.
Pokud by vám nebylo vyhověno, obrátil bych se přímo na výrobce kouřovodů se stejným dotazem.
A pokud byste jste ani u něj nepochodil, tak bych vyhledal nějakého kominíka s platným oprávněním.
Topenáŕska firma vám sice kotel namontuje, ale bez revize kouřovodu, kterou může provést jen oprávněný kominík, vám kotel nikdo nespustí.
Chcete-li si však kouřovod nainstalovat svépomocí, zašlete nákres trasy kouřovodu a parametry kotle výrobci kouřovodů, jako je např. firma “Almeva,” a oni vám přepočítají a navrhnou celkovou trasu kouřovodu včetně jednotlivých komponentů.
Následně poptáte kominíka, a budete-li mít od něj platnou revizi, může vám výrobcem kotle proškolený servisní technik uvést váš kotel do provozu.
Je to však jen mé doporučení, raději to ještě konzultujte.

Datum: 11.05.2019 13:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za tipy, pro školené techniky od výrobce kotle které máme u nás 4 jsem kontaktoval a všichni mě odmítli stim že kotel jsem nekoupil u nich tak ho dopojovat nebudou.. Vyzkouším kontaktovat přímo výrobce nebo kominika.. Děkuji

Autor: Jozef Homola
Datum: 11.05.2019 14:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Můžeme vědět značku kotle, případně typ? Na webu se dají najít ke každé znčce tzv. projekční pokyny a ty jsou závazné.

Datum: 11.05.2019 15:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Značka vaillant a typ je to ecotec pro vuw 286/5-3 (h-int II) r6

Autor: Jozef Homola
Datum: 11.05.2019 17:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Požadavky normy na odkouření
https://vytapeni.tzb-info.cz/kominy-a-kourovody/5032-nove-predpisy-pro-vyusteni-odtahu-plynovych-kotlu-stenou-fasady

Valillant je téměř stejný kotel jako PROTHERM (jedna firma) ale dohledal jsem jenom k Prothermu. Nicméně výklad normy je nejednoznačný co se týká odkouření C13, tedy přes fasádu. V zahraničí to možné je ale jsou tam vyznačené ohrožené prostory. Například GEMINOX rovnou toto odkouření pro CZ zakázal, že to nesplní naši normu (jiný kraj - jiný mrav).
Neznám podrobněji situaci a ani nevím kam by ste se měl obrátit. V tom odkaze nahoře to už nemusí platit ale i tak bylo tam výkonové omezení.

Autor: Petr Stoll
Datum: 11.05.2019 19:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100221
reakce na ...
Dobrý den, zkuste se obrátit na:
https://www.almeva.cz/cs/kontakty

Autor: Pavel Mareček
Datum: 11.05.2019 10:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100973
reakce na ...
Dobrý den,
kdo hledá najde :-)
https://vytapeni.tzb-info.cz/kominy-a-kourovody/8159-vyusteni-komina-prehledny-vytah-z-csn-73-4201 .
Kondenzační kotel je přetlaková spalinová cesta, tudíž se Vás týká sekce 1.2 a 3.2 a 4.
Hlavně dejte pozor na otvory, aby Vám nešli spaliny do oken nebo rekuperací.
Pavel Mareček

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama