Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Bohemia Energy - Energie A++

Autor: Petr Kucera
Datum: 23.05.2019 20:35
uživatel: 130329

Dobrý den,
máte někdo zkušenost s tímto tarifem?
Na první pohled to vypadá zajímavě.
Ale přece jen je to Bohemia Energy, takže se člověk bojí a hledá záludnosti.
PK.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Miroslav Zajíček08.06.2019 16:24
Robin Lejsek08.06.2019 01:24
Jiří Zilvar07.06.2019 10:02
Robin Lejsek06.06.2019 23:36
Petr Kucera06.06.2019 11:00
Robin Lejsek03.06.2019 13:22
Milan Pokorný28.05.2019 17:55
Jan Schindler24.05.2019 08:33
Petr Kucera23.05.2019 23:19
Jan Schindler23.05.2019 21:36

Datum: 03.06.2019 13:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129834
reakce na ...
Mám ho od letošního jara, tak jsem zvědav, až přijde vyúčtování. Cenově to nevypadá špatně a kdyby přeci jen došlo k nějakému většímu a dlouhodobému výkyvu směrem vzhůru, tak tento tarif je nabízen na dobu neurčitou s klasickou tříměsíční výpovědní lhůtou.
Nicméně není třeba propadat při nějakém vzrůstu ceny zbytečné panice, protože vývoj cen na trhu podléhá jistým obecným zákonitostem, kdy např. na podzim cena elektřiny i plynu zpravidla roste, protože se blíží zima a obě budou více využívány, aby pak na jaře došlo opět k poklesu, protože je po sezóně.
Více si o produktu můžete přečíst třeba na reseni2plus.cz (včetně nabídky grafů s cenami po měsíci) nebo p. Schindler se tady před časem o tomto tarifu dost podrobně rozepsal - jak jsem si všiml, tak odkaz Vám poslal.
Podle mne je "Energie A++" zajímavá nabídka a já se pro ní rozhodl i proto, že vývoj na trhu asi nejvíce kopíruje realitu ohledně cen, takže pokud přijde třeba nějaký pokles, budete s tímto tarifem první, kdo to pocítí - což se samozřejmě týká i opačné situace, kdy cena vzroste. Ale to už je trh a s tím do toho jdete.
Když jste zmínil Bohemku a obezřetnost vůči ní, tak i ona se vyvíjí a myslím si, že řada věcí se i u ní postupně mění k lepšímu - jinak by nebyla v dnešní době tak velikou společností, jakou je.
Jsem klientem zhruba 2,5 roku a zatím jsem neměl problém. Vyúčtování dorazilo vždy v pořádku a přeplatky byly vráceny ve slíbeném termínu. Když využijete služby Webové kanceláře, tak tam máte kompletní přehled o všem co se týká záloh, smlouvy atd.
Každopádně si to ještě s "Energií A++" promyslete, ať pak třeba nelitujete, že jste se zbytečně unáhlil.
P.S. Všiml jsem si vašeho dotazu ohledně měření a TDD - zkuste zavolat na zákaznickou linku Bohemky a zeptat se, na koho se obrátit. Nebo je kontaktovat přes soukromou zprávu na jejich Facebook stránce - tam se mi to obvykle osvědčilo. Předpokládám, že by tam měli mít nějaký tým lidí co mají vše kolem tarifu "Energie A++" na starosti.

Datum: 06.06.2019 11:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za rozsáhlý komentář.
Myslím, že všemu rozumím, ale to TDD mě znervózňuje. Oni mi to na zákaznické lince Bohemia totiž nebyli vůbec schopni vysvětlit.
Prý se na školení dozvěděli, že když někdo zjistí, že je v daný den levnější elektřina a v ten den třeba vyhřeje bazén, tak to bude mít levnější a to vždy. Když jsem se zeptal, jak to je, když nemám průběhové měření / jako většina / jsem je totálně zaskočil. Samozřejmě je to blbost. Rozpočítá se to podle TDD nějakou normou. Jak to právě nechápu...
Pak jsem se dostal k někomu zkušenějšímu a ti mi tvrdili, že to dostávají rozhozené na hodiny (u elektra) od distributora. No, podle ČEZu je to blbost a nic takového jim nedávají.
Celé to zní pěkně, ale ďábel je často v detailu.
Fór je, že Bohemia v tom jejich propočtu úspor uvádí tyto poměry spotřeb D25d, D26d (VT=46 %, NT=54 %); a to je dost divné. I jen s bojlerem máte v NT mnohem více.
Podle mých odhadů se to reálně vůbec nemusí vyplatit. Když si reálně spočítáte, co máte v NT a co v VT u jiných (trochu normálních) dodavatelů. NT je výrazně levnější a pokud tam máte relativně větší spotřebu, tak není Energie A++ žádná výhra...

Autor: Robin Lejsek
Datum: 06.06.2019 23:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, Petře,
nejsem v tomhle směru odborník, ale TDD a věci související upravovala vyhláška č.541/2005 Sb i s novelizacemi, ale byl jsem zde v diskuzi upozorněn, že je již zrušena, tak jsem odkaz smazal.
Možná bych se tolik netrápil (pokud se to tak dá napsat) TDD a porovnal přes zdejší kalkulátor Vaší konkrétní spotřebu s cenou a následně s realitou, až by přišlo vyúčtování - pokud byste se pro Energii A++ rozhodl. Pak už budete vědět více a kdyby to třeba nevycházelo po finanční stránce nějak výrazně lépe, tak byste to vypověděl a našel si buď jiného dodavatele nebo vzal od Bohemky jiný tarif.

Autor: Jiří Zilvar
Datum: 07.06.2019 10:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120411
reakce na ...
Jen pro jistotu upozorním, že odkazujete na zrušenou vyhlášku, viz https://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/vyhlaska-c-541-2005-sb

Autor: Robin Lejsek
Datum: 08.06.2019 01:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
děkuji za informaci, odkaz jsem smazal.

Autor: Miroslav Zajíček
Datum: 08.06.2019 16:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130398
reakce na ...
Pracuji u Bohemia Energy jako tzv. Energetický poradce, tj. vysvětluji lidem vyúčtování, seznamuji lidi s problematikou, dělám zákaznický servis i sjednávám smlouvy, případně přepisy energií, informuji o možných úsporách (fotovoltaika, LED osvětlení, charakteru odběru, tarify smluv atd.). Pokud máte zájem, můžete mi napsat nebo zavolat na 730161389 nebo na . Píšu to sem proto, že sice diskuse na tzb je velmi často věcná a obsahuje fakta, ovšem někdy je cítit z dotazů a odpovědí jistá nejistota ohledně tarifů a chování (všech) dodavatelů. Protože pro své klienty nejsem anonymní a nesu svou kůži na trh, je mým krédem jim nejlépe poradit, případně vše vysvětlit, ať se mohou kvalifikovaně rozhodnout sami.

Autor: Milan Pokorný
Datum: 28.05.2019 17:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122426
reakce na ...
Mám tento tarif od roku 2017 a nepřijde mi, že bych na tom byl nějak špatně, zkušenost mám dobrou. Hodně štěstí ve vybírání. M.Pokorný

Autor: Jan Schindler
Datum: 24.05.2019 08:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,

až distributor odečte Vaší roční spotřebu, tak ta se spotřeba rozdělí podle skutečných hodnot na jednotlivé měsíce a na jednotlivé dny a u elektřiny hodiny v každém dnu. BEE používá denormalizovaný diagram dodávek, který je stanoven podle skutečných odběrů v každém dnu, hodině.

Autor: Jan Schindler
Datum: 23.05.2019 21:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,

vysvětlení naleznete zde:

https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/15124-aukce-na-energie-maji-konkurenta

Datum: 23.05.2019 23:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za upozornění na článek. Vypadá to, že principiálně jsem to pochopil správně. Ale teď jak se z měření typu C dostanu přes diagramy TDD na OTE ke konkrétní spotřebě v nějakém období (hodina u elektřiny, den u plynu)?
Viz můj druhý dotaz https://forum.tzb-info.cz/145083-rozdeleni-spotreby-behem-casu-podle-tdd
Díky, PK

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama