Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ceny ve srovnávači

Autor: Barbora Krčmářová
Datum: 24.05.2019 16:00
uživatel: 130336

Dobrý den,
předem se omlouvám ze možná hloupý dotaz. Rozhodla jsem se změnit dodavatele elektřiny. Na základě zdejšího srovnávače jsem vybrala Skautskou energii. Ceny ze srovnávače jsem porovnala s ceníkem na jejich webových stránkách. Vše souhlasí kromě paušální ceny za hlavní jistič. Podle srovnávače (nazývá se to v distribučních službách - měsíční poplatek za odběrné místo) to vychází na 527,5 Kč. Dle ceníku, jestli to dobře chápu, by to mělo být 128,- Kč - jedná se o sazbu D57d, 1x25A. Prosím o vysvětlení, jestli je ve srovnávači chyba, nebo jestli ceník nějak špatně chápu. V koncové částce to dělá poměrně velký cenový rozdíl Děkuji předem za vysvětlení.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
jarda jarda05.12.2019 01:44
jarda jarda15.11.2019 03:10
Barbora Krčmářová25.05.2019 18:21
Jan Schindler24.05.2019 20:49

Datum: 24.05.2019 20:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,

pokud máte jistič do 3x10 A a do 1x25 A včetně, pak skutečně zaplatíte v distribuční oblasti PRE 128 Kč za měsíc, za rok 1 536 Kč. Regulované ceny jsou ve srovnávači určitě v pořádku, protože kdyby nebyly, tak by se již dávno některý z odběratelů ozval nebo by se na to přišlo u nás. Kontroloval jsem sazbu D57 a regulované ceny jsou v pořádku.

Autor: Barbora Krčmářová
Datum: 25.05.2019 18:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130336
reakce na ...
Dobrý den, máte pravdu, omlouvám se. Omylem jsem do srovnávače zadala jistič NAD 1x25 místo DO 1x25. Jinak děkuji za srovnávač, je skvělý. Krčmářová

Autor: jarda jarda
Datum: 15.11.2019 03:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105814
reakce na ...
Dobry den,

jsem slepy anebo ve srovnavaci neni k nalezeni vysledna cena za jednotku?

Potrebuji finalni cenu za kWh, ne jen nejaky fiktivni prumerny naklad, ale konkretni cenu kWh NT a VT a staly plat, tak jako to ma ERU kalkulator...

Jenze ten zase neumoznuje zadat individualni cenu!

Scitat v excelu polozky me nebavi, verim ze udelat upravu a zobratit to, co je na karte v eru kalkulace: DETAIL VYPOCTU PLATBY hned nahore, nebude vetsi problem.?

Autor: jarda jarda
Datum: 05.12.2019 01:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105814
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobry den,

Mohl byste prosim pridat do Detailu tu pro mne dulezitou informaci viz priloha?

staly plat/mesic
Cena VT/MWh
Cena NT/MWh

Bavim se o individualni cenove nabidce, spocitat tyto tri veliciny prece neni tak tezke, jako kdyz to musim udelat rucne na ruzna OM a Sazby a regiony :-((

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama