Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

vyrobené teplo

Autor: Jiří Kabelik
Datum: 27.05.2019 08:18
uživatel: 130341


Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na metodiku výpočtu vyrobeného tepla v GJ.
Znám spotřebu plynu na plynoměru,spalné teplo, přepočtový koeficient, MWh a účinnost kotle.
Děkuji za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 27.05.2019 10:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Přesný výpočet je obtížný až nemožný. Ovšem i přibližná hodnota je dobrá hodnota. Vzpomenul jste, že znáte účinnost kotle. Předpokládám, že tu co naměřila zkušebna. Kotel doma ale nepracuje za takových podmínek. Ty se liší a to podstatně. Chtělo by to něco vědět více o kotli a otopné soustavě (velikosti, teplota nátoku vody a podobně). Pro Vás je důležitá tzv. sezónní účinnost ale ta vaše a opět pouze orientačně co je na datovém listu. Ani ona se přímo neměří ale vypočítává z hodnot kotle naměřených v určitém idealizovaném režimu (nasává se teplý vzduch, kotel nereguluje ani nevypíná nebo zapíná, prostě jede na ustálených podmínkách). Podstatně lepší ukazatel by byl údaj ze spalinového analyzátoru, kterým se vyhodnotí chod kotle po nebo před servisem.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama