Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nános na podlaze

Autor: Daniel Rejmont
Datum: 31.05.2019 18:32
uživatel: 130363


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda se někdo potýkal s podobným problémem. Jde o nějaký nános na podlaze který jde velmi těžko dostat pryč. S tímto problémem jsme se potýkali už minulý rok, kdy jsme celý bazén drhly ručně asi 4 dny. Chci se zeptat zda nemáte někdo nějaký nápad čím se toho efektivně a rychle zbavit.
Děkuji Rejmont

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Mrskoš
Datum: 08.06.2019 09:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126515
reakce na ...
Většinou se doporučuje silnější koncentrace anorganického chlóru. Další možnost (když je bazén vypuštěn) je rozředěná kyselina na.př. solná HCL nebo sírová H2SO4, což jest vlastně pH mínus, jen levnější. Na zbarvení okraje u hladiny (alkalickými substancemi a rezem ve vodě) to funguje bezvadně, povrch je pak jako na másle (u dlaždiček). Nános na dně může být také způsobeno železem při vyšší koncentraci chlóru - nebo částečky nerozpuštěného chlóru a železa ve vodě.
Příslušná opatrnost je nutná - nikdy nepřidat vodu do kyseliny, ale naopak a venku. Potírat kartáčem na štangli a potom oplachovat vodou. Případný problém narušení plastového povrchu je nutno předem zkusit někde, kde to nebude vadit. Také míru rozředění vyzkoušet.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama