Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

smlouva s dodavatelem

Autor: Iv Dom
Datum: 04.06.2019 13:23
uživatel: 130379

Dodavatel nám nabídl smlouvu, v níž si vyhrazuje právo na změny ve smlouvě, které pouze zveřejní na svém webu. Na změnu smlouvy nás mailem neupozorní, prý to není technicky možné. Nechci na to přistoupit, to bychom museli neustále kontrolovat jejich web, jestli tam něco podstatného nezměnili. Když nepodepíšu, odpojí mne od sítě. 1. Mám pravdu, že takto pojatá smlouva je pro mne nevýhodná? 2. Jak mám postupovat dál, existuje nějaký právní podklad týkající se nevyváženosti smlouvy?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš Zdychynec04.11.2019 21:06
Petr Rapid09.09.2019 13:01

Datum: 04.11.2019 21:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131182
reakce na ...
Dobrý den.

Osobně bych Vám ze zkušenosti nedoporučovat tuto formu smlouvy volit, ale zvolit si u nějakého dodavatele fixaci ceny po určité období, pokud se chcete zdražení "o nás bez nás" vyhnout. Nejedná se tedy o fixaci ceníku, ale ceny (cenu budete mít napsanou ve smlouvě po dobu trvání závazku a je neměnná - ne všichni dodavatelé toto dělají). Pokud byste měl zájem, obraťte se na společnost elyn.cz, kde Vám zdarma poradí, případně pomůžou se stávající smlouvou. Pro klienty rovněž hlídají změny ceníků a informují je o nich, takže klient se o nic starat nemusí. :-)

Autor: Petr Rapid
Datum: 09.09.2019 13:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123709
reakce na ...
Dobrý den,
smlouva je asi standardizovaná, většina dodavatelů má napsáno, že OP (VOP) a ceny po fixaci mohou měnit pouze oznámením na webu - umožňuje to mimo jiné energetický zákon.
Hodně firem, pokud aktualizuje OP (VOP), tak staré nechává v platnosti pro původní smlouvy a nové textace se týkají pouze nově uzavřených smluv a dodatků - vyhýbají se tím tomu, že změna OP (VOP) a zvýšení ceny při zveřejnění na webu je může stát zákazníka... a to až 3 měsíce od účinnosti.
Dále někteří používají fintu, kdy tuto změnu oznámí větou ve faktuře, a pak je čas podstatně kratší...
A někteří to zákazníkovi píší do portálu (co mají) a aktivují jej automaticky - a tam je to stejné - kratší doba...
V každém případě není až takový problém se jednou za čas na web podívat, co je tam nového...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama