Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Umístění vnější jednotky klimatizace

Autor: Lukáš Charvát
Datum: 09.06.2019 17:48
uživatel: 130400

Dobrý den,
řešíme instalaci klimatizace do 2NP rodinného domu. Můj původní plán byl vnější jednotku umístit na střechu, ale dle firmy, co by klimatizaci instalovala by šlo jednotku umístit i do půdního prostoru. Půdu máme nezateplenou, pouze střešní tašky + střešní folii. Střecha je odvětrávána větracími taškami + je zde střešní okno. Zateplení je mezi půdním prostorem a sádrokartonem ve 2NP.
Poradí mi někdo jestli je to správné řešení? V létě je na půdě "peklo" a trochu se obávám, že to už je mimo provozní teplotu, možná se ale mýlím.

Děkuji za každé rady a zkušenosti.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Leoš Petrla22.06.2019 19:11
Lukáš Charvát12.06.2019 22:20
Leoš Petrla12.06.2019 22:01

Datum: 12.06.2019 22:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127850
reakce na ...
Dobrý den,
nechte si jednotku umístit ven, ušetříte si do budoucna možné problémy se špatnou kondenzací, pokud by na půdě byla vysoká teplota. Navíc pokud by jste se rozhodl s klimatizací přitápět, tak musíte vymyslet kam s kondenzátem z venkovní jednotky.

Autor: Lukáš Charvát
Datum: 12.06.2019 22:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130400
reakce na ...
Dobrý den,
Děkuji za reakci. Na půdě je v létě opravdu hodně velké horko - černá krytina na střeše a zateplení pod taškami není, proto mi to přišlo jako zvláštní návrh umístit jednotku sem. Navíc co jsem koukal na specifikaci klimatizacíi, tak některé mají provozní teplotu do +46 stupňů. Za mě je umístění na střechu teď jasné.

Autor: Leoš Petrla
Datum: 22.06.2019 19:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127850
reakce na ...
Umístění na střechu je rozumný řešení i když pracnější. Ona ta venkovní jednotka snese i vyšší provozní teplotu, ale otázka je jak dlouho. Každý stupeň navíc od ideální teploty okolí se projeví výrazně na spotřebě elektřiny a i na životnosti samotné klimatizace.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama