Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zatepleni podkrovní byt

Autor: Michal Bajger
Datum: 12.06.2019 18:49
uživatel: 130410

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den , chtěl bych se zeptat jak opravit nebo vylepšit zateplení když podle planu se střecha sklada z Bonsky šindel, Lepenka, Prkenné bednění 24mm, vodotěsná izolace- folie PVC , Tepelna izolace Orsil 140mm, Folie PVC , SDK na dřevěny rošt. Ale v druhém plánu je zase něco jiného tak ted nevím jestli je jedna strana dělana tak a druha jinak . viz foto

Stačílo by sundat SDK dodělat latkovy rošt cca o 6cm a mezi něj dat izolaci 6cm ?

Oprava : tak podle toho co jsem koukal tak platí plán kde je cca 120mm izolace s parozabranou

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 157   starší >>
Datum: 31.07.2020 19:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Pustil jsem se do zateplení vikyre z venkovni strany, dal jsem tam 5cm Xps a zaklopil to 18mm OSB. Bude to takto v pořádku, pomůže to v něčem trochu? Z vnitřní strany dám mezi trámy těch 10cm PIR

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 31.07.2020 22:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, v případě, že tam přijdou PIR desky s parotěsnou ALU fólií, tak pak je to v pořádku.

Autor: Karol Konárik
Datum: 01.08.2020 07:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
Bacha na PIR desky z DEKu, ty nemaji parotěsnou Al folii

Datum: 01.08.2020 07:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za info. Já mám PIR od GOR-Stal tam fólie je ale pro jistotu na to stejně dám ještě parotes jelikož jsem ji už před tím koupil a bude to taková pojistka

Datum: 16.07.2020 22:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zjištoval jsem u DEK ( ti nabízejí také kombinaci PIR desek) jaké zvolit vruty do přímých závěsů a doporučili mi pruměr 8mm a aby byli 4cm v krokvi. Lze tam kde jsou praskliny v krokvi ze spodní strany použít ten boční držak ? Že by se použil přímý závěs tam kde nejsou praskliny ze spod

Datum: 17.07.2020 13:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím, snad ty praskliny nejsou tak velké a nebo snad není problém to navrtat tak, abyste nešel do praskliny. Nevidím důvod, proč nedat přímé závěsy všude, pár vrutů můžete vzít pro jistotu i delších, aby se chytil.

Datum: 22.06.2020 19:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně toho odvětrání jestli je dostačující když se zvolí na přívod a vývod pás od IKO armourvent multi plus jestli budou mít dostatečnou kapacitu nebo zvolit něco jiného? Délka krokví cca 7,5m sklon cc 35st, odvětraná mezera 4cm

Datum: 23.06.2020 12:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, zkušenost s tím nemám, ale co jsem se díval na různé možnosti pro hřebeny šindelových střech, je to jedna z možností, i když bych se ještě podíval třeba na tyto, kde by podle mne odvětrání fungovalo o něco lépe:
https://www.strefa.cz/stresni-vetraci-pas-hrebene-ridgemaster-p696/
https://www.strefa.cz/vetraci-pas-hrebene-sindel-rm-p43243/#gallery

Datum: 23.06.2020 13:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Něco podobného nabízí i IKO a dle tech. Dokumentace to má o něco horší vlastnosti, i když je to divné když to vypadá že to má věští otvory

Datum: 28.05.2020 22:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Zdravím, řeším stále zateplení te vaznice a napojení ta parozábrany mezi patry.Když dám kolem te vaznice vatu abych ji trochu zateplil musím dát kolem ta vaznice parozábranu ? Viz foto ono moc nejde napojit vrchni a spondní patro parozábrany aby byla vaznice taky parotěsně zadělaná podlaha nahoře je místy až na vaznici a ke krokvím a k vaznici jsou přidělané prkná které tvoří vlastně podlahu druhého patra, tak kdybych tam chtěl dát folii tak bych ji musel všude nařezat abych se dostal přes prkna a pak by se asi těžko všude parotěsně zalepila kolem prken atd.

Datum: 28.05.2020 23:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím, koukám, že to nemáte jednoduché, ale když to uděláte tak, jak to máte nakresleno na tom obrázku, tak to bude v pořádku, ona ta vaznice sama o sobě je pořádná parobrzda.

Datum: 29.05.2020 07:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Omlouvám se za množství dotazů 🙂. Když tu vaznici oblozim vatou, tak se nic nezmění že tam neni parozabrana? Aby voda nekondenzovala třeba uvnitř nebo na povrchu dřeva. Kde to situace dovolí tak bych dal dokola aspoň nějaký kus vaty, kde bohužel jsou trubky u vaznice tam bohužel nic nebude

Datum: 30.05.2020 20:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím, je hlavně důležité, aby parozábrana byla dovedena a nalepena na vaznici alespoň z boku.

Datum: 18.05.2020 21:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Je potřeba dávat do stropu koupelny kde je izolace parozábrana když je to mezonet a nad koupelnou je ještě podkroví vytápěné a až tam je pak ve střeše parozábrana. A koupelna má nucené odvětrávání

Datum: 18.05.2020 23:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím, obecně platí, že mezi dva vytápěné prostory s podobnou vlhkostí se parozábrana dávat nemusí. U koupelny záleží na tom, jak často bude používaná, resp. jak často v ní bude zvýšená vlhkost a jak dobře a rychle bude po použití koupelna vyvětraná. V případě, že nad koupelnou není další koupelna, můžete tam tu parozábranu na stranu spodní koupelny dát, nic tím nezkazíte, ale není to nutnost v případě, že v koupelně bude při použití zvýšená vlhkost třeba jen několik desítek minut denně a po takovém použití a zvýšení vlhkosti bude koupelna co nejdříve řádně vyvětrána a vlhkost se tam vrátí brzy do normálu. Osobně bych třeba do té koupelny tu parozábranu dal, tedy za předpokladu, že nad tím též není koupelna.

Datum: 19.05.2020 07:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Druhá koupelna tam není. Odvětrání bude řízeno automatizaci, při zvýšení vlhkosti zapne odvětrání. Jen kam by se nápojil ta parozabrana. Dokola jsou sdk příčky tak by vlhkost asi stejně šla bokem

Datum: 19.05.2020 12:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tady jde jen o nějaké omezení té vlhkosti, ale jestli je to jak píšete, tak ji tam nutně dávat nemusíte.

Datum: 07.05.2020 20:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobry den, nebude promrzat trám v místě te odvětrané mezery když z boku na něm bude už jenom sdk? Jestli nevložit do te odvětrané mezery xps a trochu to zateplit aby tam nedochazelo nějake kondenzovaní nebo něco ?

Datum: 08.05.2020 00:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, předpokládám, že zevnitř bude ještě všude nějaká parotěsnící vrstva, aby se tam žádná vlhkost dostat nemohl. Jinak ten trám sám o sobě menší tepelný most tvořit bude, když nebude zevnitř všude obalený izolací, ale nebude to nic hrozného, není to kov něco něco, co vede teplo mnohem lépe, to dřevo je jen asi 4x horší, než tepelný izolant. Obavy bych z toho neměl, ale ten proužek XPS tam dát klidně můžete, trošku se to tím vylepší.

Datum: 11.03.2020 09:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobry den, sice to bude trochu mimo ale chtěl bych se zeptat jak nejlepe vyřešit tento schod na balkon ? Jestli dát hlinikový parapet nebo dlažbu , ale asi bych chtěl zamezit trochu tepelným mostum tak bych asi dál xps polystyren jako podklad, ale nevím jestli je to vhodne .

Datum: 11.03.2020 11:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím, osobně jsem tohle řešit nemusel, ale nějaká svislá nebo vodorovná tepelná izolace je určitě vhodná pro omezení tepelného mostu.

Datum: 12.03.2020 16:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Jak upravit z vnitřní strany? Já bych zářizl pěnu až k tomu podkladnimu profilu, parozabranu bych přilepil k zemi vedle ní bych dal pir o tloušťce cca 3cm pásek co zbylo z PIR desek, do výšky asi jak je nakreslené na obrázku nahoře a zalil bych to betonem nebo lepidlem do výšky jak je vodováha a na to vinilova podlaha

Datum: 12.03.2020 16:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Klidně to tak udělejte.

Datum: 07.04.2020 00:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A nebude nějak kondenzovat vlhkost v pěně když mezi tu parotesnou folii a tu pir desku dám nizkoexpanzni pěnu aby trochu utesnila mezery mezi pir a betonem a aby tam ta pir držela?

Datum: 07.04.2020 17:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím, tak ta PIR deska asi bude s fólií, jinak bych to neřešil, koumáte nad každou maličkostí. Navíc budete mít vinilovou podlahu a můžeže dát ještě separační fólii pod beton.

Datum: 08.03.2020 11:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Příčky chytit na CD profily nebo jak to řešit ?

Datum: 08.03.2020 12:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím, projděte si nějaké příručky pro sádrokartonáře, ale asi bych to tak udělal, že bych nejdříve UW profil přichytil na CD profily šikmin a pak do nic vložil CW profily.

Datum: 26.02.2020 15:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Dobrý den, tak jsem přistoupil k řešení mezi krokve 120mm vata, pod krokve 60mm PIR a 60mm vata, tak snad se nebude voda srazet když parozabrana bude až mezi 60 vatou a pir. A ještě řeším zúžené místo dole u zdi za kterou je pozednice jestli zeď o trochu snížit ať mi tak nezuzi zateplení když v těch místech má být mezi krokve 120 vata a je tam cca 8cm místo minus ještě 4cm větrací mezera tak tam bude sotva 4cm vaty. Nechci aby v tom místě zeď nějak promrzala a nebo se tam nějak srazela voda, jak to nejlépe vyřeší? t děkuji

Datum: 26.02.2020 18:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím, jestli tu zeď nebude zevnitř zateplovat, tak bych ji snížil a zvětšil místo na izolaci (nejlépe tak, aby PIR deska dojela až k pozednici).

Datum: 27.02.2020 17:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Tak jsem snižil o jednu řadu cihel ted je tam místo cca 170mm, když zkosím konec PIR desky tak se dostanu někde do půlky cihly ,nebo sundat ještě jednu řadu cihel ? Prostor za pozednici bych vyplnil vatou .

zobrazuji 1 - 30 z 157   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama