Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Oběhové čerpadlo Grunfos Alpha3

Autor: Michal Stráník
Datum: 13.06.2019 15:17
uživatel: 130415


Prosím o radu ohledně zapojení čerpadla. Plánuji použít čerpadlo Grunfos Alpha3 (https://cz.grundfos.com/Produkty/find-product/alpha3.html) pro podlahové topení se zonovou regulací. Tz. že je možné, že se všechny ventily uzavřou a nevím, jak si s tím poradí toto čerpadlo. Pokud bych použil "hloupé" čerpadlo, tak bych ho vypínal od přívodu elektřiny pokud by nebyl žádný ventil otevřený, ale u tohoto "chytrého" si nejsem jistý, zda je to dobrý nápad.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Michal Stráník14.06.2019 07:43
Marek Bednar13.06.2019 16:49

Příspěvky
Autor: Marek Bednar
Datum: 13.06.2019 16:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Mame Alfu 2, kterou automaticky odpojuje od elektriny tepelne cerpadlo (zdroj vytapeni). V pripade uzavreni ventilu klesne automaticky vykon obehoveho cerpadla (zalezi jak se Grundfos nastavy) na minimum a ta spotreba je tak mala, ze nema cenu resit cenu za eletrinu. Mam takovy pocit, ze je to 15 Watu. Grundfosy maji take moznost nastaveni automatickeho vypnuti pri rozdilnem poklesu teploty topne vody (nejspis dobre pro vytapeni tuhymi palivy). Akorat teda nejde nastavit rozsah teplot od - do, kdy ma cerpadlo vypnout a znovu zapnout. Predpokladam z duvodu, ze chteji zachovat co nejvice intuitivni zarizeni, ktere zvladne ovladat kde kdo bez toho, aby byl clovek ajtak a tak nejak si to cerpadlo zije vlastnim zivotem.

Autor: Michal Stráník
Datum: 14.06.2019 07:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130415
reakce na ...
Děkuji za informaci :)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama