Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zazdění kamen Verner 13/10

Autor: Pavel Verner
Datum: 18.06.2019 20:45
uživatel: 130435


Fotogalerie:

Dobrý den,
prosím o názor na postup zazdění kamen.
Koupil jsem si krbový kotel Verner 13/10 PZ ( možnost předního i zadního přikládání). Mám v plánu kamna umístit na stojan. Pod stojanem z jeklu protáhnu kg trubku která bude napojená na externí přívod vzduchu. Vyústění trubky bude v úrovni podlahy v blízkosti kamen. Následně krátkou flexibilní Alu trubkou 100 povedu vzduch do kamen. Potom stojan ošaluji a vyliji betonem ( samozřejmě na něm nebudou stát kamna). Tím končí první fáze.
Následovat bude zazdění . Topenář mi řekl, že by bylo dobré, kolem kamen nechat mezeru, aby šly případně vyndat. Mezeru mám v plánu vyplnit minerální vatou,kterou pak zakryji nějakou kovovou lištou. Díru mezi překladem a kamny chci zadělat vhodným sadrokartonem. Můžu obezdít kamna porobetonem, nebo by byly vhodnější šamotové cihly?
PS: speciální zazdívací rám se mi tam už nevejde, kvůli nízkému překladu.

Děkuji moc za Vaše názory

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama