Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kolaudace - pozarne bezpecnostniho reseni a problem s SDK

Autor: Martin Kolaudace
Datum: 01.07.2019 07:56
uživatel: 130485


Dobry den,
obracim se na vas s dotazem tykajicim se pozarni odolnosti. Resim kolaudaci bytu a k rekonstrukci se vyjadrovali i hasici. V byte jsou drevene stropy se zaklopem a podbitim rakosovou omitkou a zde je problem. Rakosova omitka na strope byla provesena, protoze draty na kterych drzela zrezly a diky pohybu stropu se omitka casem provesila. Proto jsem omitku odstranil a primo na desky navrtal misto omitky bily SDK od Knaufu tl. 12.5 mm a nasledne se v potrebne vysce namontoval podhled rovnez z bileho SDK od Knaufu tl. 12.5 mm. V pozarne bezpecnostniho reseni je ale uvedeno:

- 45 minut vodorovna stropni konstrukce tvorena drevenym tramovim se zaklopem a podbitim rakosovou omitkou - vyhovuje
- v mistnostech s drevenym tramovym stropem bez rakosove omitky bude zaveseny sadrokartonovy podhled plnit funkci pozarniho stropu, bude reseno atestovanou SDK sestavou s pozadovanou pozarni odolnosti REI 45 minut

V pripade techto zmen chteji dolozit, ze vznikla sestava stale splnuje REI 45 minut, tj. zjednodusene, zda dve vrstvy bileho SDK od Knaufu jsou to same jako rakosova omitka. Resil jsem to s firmou ktera mi SDK montovala, ale vubec netusi, pry se s takovym pozadavkem jeste nesetkali.

Resil nekdo neco podobneho?

Diky
Martin

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Filip Filip
Datum: 14.07.2019 17:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Ahoj. Že firma nemá potuchy o co jde, je v Česku normální, protože ty SDK konstrukce montuje každý, kdo si zakoupí aku šroubovák. Nicméně, stačí si přečíst aktuální technické listy třeba od Knaufu a je hned jasné, co a jak se musí udělat, Vaše řešení tam uvedeno není a tudíž budete muset splnit požadavky hasičů systémovým řešením. Odkaz na str.37 je to uvedeno : http://www.knauf.cz/file/4277-pozarni-katalog-knauf-2019.pdf
Pro Vás bohužel bílý sádrokarton pro požadavky REI 45 min. nevyhoví. Požadavek je na 2 x 12,5mm RED, nebo Diamant. Další věc ale je, jak to požárníci zjistí, že. Nicméně, zde se nebudu pouštět do spekulací.
Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama