Filtry na vrtané studni

Reklama
TL Tomáš Licek @tomas.licek před 5 roky01.07.2019 11:03:00
Filtry na vrtané studni

DObrý den,
mám asi rok vrtanou studnu, hlubokou 30,5 m. Nátoky nemá kdoví jaké, ale stačí nám to. Nátok je asi 1,5 l za minutu. Když se naplní, vodu mám asi 50 cm od vrchu. Hydrogeolog mi řekl, že to tlačí nahoru podzemní voda.
Mám tam pověšené čerpadlo SKM 100 asi 50 cm na prvním perforovaným úsekem.
Moje první otázka zní: jak to, že mám ve filtru jemný písek? Celý filtr je vždy při kontrole jakoby rezavý. Pažnice je obsypána říčním štěrkem frakce 4mm.

Otázka druhá. Jelikož nemám klasickou vodárnu a pořídil jsem jednotku Grundfos PM2 (je to parádní vychytávka), tak jsem ji chtěl ochránit před zanášením. Umístil jsem filtr na mechanické nečistoty mezi vrt a PM2. Nedávno mi jeden vodař říkal, že je to naprosto špatně a že má být filtr až za PM2. Tedy mezi PM2 a odběrním místem. Tak jak to tedy je? Pokud to dám za PM2, bude se zanášet bordelem a taky to můžu zničit.

Díky za každý postřeh

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.