Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

čištění vnitřní jednotky TČ vzduch vzduch???

Autor: Milan Rohel
Datum: 01.07.2019 18:19
uživatel: 112140

Dobrý den,
již šest let provozuji tepelné čerpadlo MITSUBISHI FH35VE a letos při chlazení je cítit z vnitřní jednotky zápach a za směrovými lamelami je vidět něco jako emulze.
Zajímá mne,zda-se vnitřní jednotka nějak čistí - dezinfikuje (mimo běžné čištění filtrů)?
Děkuji za radu

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Martin Kill23.08.2019 18:37
Milan Rohel07.07.2019 19:25
Leoš Petrla07.07.2019 17:24

Datum: 23.08.2019 18:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123396
reakce na ...

Jak bylo uvedeno přípravek CondenCide (je to koncentrát) lze použít, včera jsem čistil jednotku přípravkem RTU EDC 1L - je v rozprašovači už naředěný. Oba dva přípravky je nutné po aplikaci opláchnout vodou (ideální na to je ta bandaska s pumpičkou , kde si naštelujete správný proud vody.
Ta chemie je fakt chemie, zásady pro práci s těmito přípravky doporučuji dodržovat (bezpečnostní listy k přípravkům jsou kolikrát výživné). Prodávají se různé bezoplachové spreje na výměník ale to jsou všechno jen takový navoněný prdy - pokud tam máte nějakou plísen a jak říkáte emulzi, musíte to vzít fakt z gruntu.

edit: pardon, přehlíd jsem, že už jste nakoupil i vyčistil .-)

Autor: Leoš Petrla
Datum: 07.07.2019 17:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127850
reakce na ...
Dobrý den, čistit je určitě potřeba. Zkuste nějaký čistící a dezinfekční sprej na klimatizace.

Autor: Milan Rohel
Datum: 07.07.2019 19:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112140
reakce na ...
Dobrý den,díky za radu.
Pátral jsem a koupil CondenCide.
Není lehké najít potřebné info co a jak,ale na youtubu jsem návod našel,vyčištěno.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama