Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vlhká zeď v bytě

Autor: Michal Podrazil
Datum: 02.07.2019 10:30
uživatel: 130493


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6 obrázek č. 7 obrázek č. 8
Dobrý den, prosím Vás o radu, uprostřed bytu se nám velice pomalu řadu měsíců rozšiřují fleky na zdi /fotky ukazují i opětovný vznik po vymalování/, nezávisle na topné sezoně. Zeď není na pohmat mokrá, vypadá jakoby mastná, vytvoří se puchýře. Nad námi a ani pod námi se to lidem v bytě netvoří. Nepomáhá vysoušení. Nepřechází na obložení dveří ani na podlahu. Šíří se horizontálně i vertikálně. Zeď za skříní souvisí s výtahovou šachtou. Výtahová šachta je však náhledem suchá. Za dveřmi je koupelna. Nalevo za futrem odpad od pračky, napravo za dveřmi je topení. Tam kachličky na zemi ani na zdi neopadávají. Již jsme měli v bytě několik řemeslníků, ale nikdo nám nedokáže poradit. Děkuji za Vaši radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Josef Hodboď
Datum: 06.07.2019 13:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
Není ve výtahové šachtě stékající vlhkost, která by vstupovala bohužel právě do vašich stěn?
Skříň u stěny souvisící s výtahovou šachtou může způsobovat, že tato stěna je natolik studená, že na ní kondezuje vlhkost z vnitřního vzduchu v místnosti. V tomto případě by pomohlo přemístit skříň, protože jinak se toho nezbavíte.
Ve stěně, kde je "husí krk" to vypadá, jako kdyby ta vlhkost putovala okolo té trubky. Může se tam nějak dostat? Pokud ano, pak by se mohlo najít řešení.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama