Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Změna sazby na D56d a přívod k tepelnému čerpadlu

Autor: Jiří Toušek
Datum: 17.07.2019 22:54
uživatel: 129346


Zdravím,
chtěl bych si nechat nainstalovat tepelné čerpadlo vzduch-voda. Aby mělo smysl, je potřeba změnit u e.onu sazbu na D56d nebo D57d. kdesi v podmínkách jsem se dočet, že je ke změně sazby nutná elektrorevize přívodu.
Situace je taková, že elektroměr s hlavním jističem jsou umístěny ve sloupku u potu před domem. Z něho je veden přívod elektřiny a HDO do domu, kde je od předchozího majitele udělaná domácí rozvodnice, která už dávno neodpovídá normám.
Dodavatel TČ vyžaduje připravený přívod 3f proudu a HDO.

Pokud bych chtěl přivést přívod pro TČ extra od hlavního jističe, znamenalo by to zřejmě kontaktovat e.on a vykopat si na zahradě díru pro druhou přípojku.

Pokud bych chtěl přidat jistič na současný rozvaděč, nebude pak nutné dělat elektrorevizi tohoto rozvaděče, potažmo celé elektriky (kterou by současý stav neprošel)?

Když by předchozí odstavec platil, bylo by možné vzít přívod, ten dát do jedné krabice, opatřit jističem pro TČ a třeba proudovým chráničem pro rozvod domu a vyvést z této malé krabice dva vývody extra? Pak by se TEORETICKY revize vztahoval jen na malou přívodní krabici a zApojení TČ. Ale to se mi zdá příliš komplikované...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama