Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Tepelne cerpadlo nothline mmw 9,5

Autor: Michal Hegr
Datum: 24.07.2019 22:32
uživatel: 130579


Dobry den, nemel by prosim nekdo zkusenost s instalaci on-off TC northline 9,5 monoblok? Uvazuju nad porizenim do me novostavby. Da se sehnat okolo 60tis.kc. Planoval jsem z nej vyndat trubkovy vymenik a dat ho do tech mistnosti a prodlouzit tim tedy ten prvni okruh. A pak to napojit na topnou vodu - aku nadrz 1000l mam.
Jenze nevim, jake jsou moznosti nastaveni, nebo regulace na tom lcd panelu ktery k tomu v zakladu davaji. Nechci do toho cpat hromadu penez. Ty ekvitermni a modulacni jednotky se mi zdaji cenou nesmyslne vysoko.
Rikam si tedy na kolik by mi vyslo zapojeni v tom nejzakladnejsim zpusobu provedeni. Jeste jsem neresil ohrev nebo predohrev TUV, ale pry to umi ovladat tricestny ventil a i topnou spiralu do aku na doplneni vykonu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Instalaterství Žalud
Datum: 27.07.2019 07:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120140
reakce na ...
Pokud jde o tepelné čerpadlo NORDline WWBC-9,5 H-B/P. Jeho základní ovládání plně postačuje na plnohodnotné topení a ohřev TUV. To co popisujete je rozdělení čerpadla na split vyjmutím kondenzátoru, což je o mnoho lepší řešení než monoblok, vyšší účinnost a vyhnete se nemrznoucí směsi . Doporučuji zapojit s vyrovnávací aku LMT 500 a máte vyřešen rovnou i plnohodnotný ohřev TUV. Cena komplet kolem 110t.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama