Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Odtah digestoře - loupající se fasáda

Autor: Michael Nerad
Datum: 25.07.2019 13:42
uživatel: 130295


Zdraví Vás,

obracím se na Vás s prosbou, jak efektivně vyřešit problém s odtahem digestoře.
Nastěhovali jsme se na podzim do novostavby, přičemž stavitel vyvrtal otvor pro digestoř až po nastěhování (potrubí umístěno vodorovně přes obvodovou zeď). Do otvoru protlačil trubku 150 a zakončil ji přesně na úrovni fasády, tzn. že potrubí není od zdiva izolováno. Problém nastal později takový, že z potrubí odtahu začal kondenzát pronikat do fasády a odlupovat ji. Koupil jsem proto na výdech odtahu mřížku s klapkou proti větru (klapka sice sedí ale není od potrubí utěsněná). Problém se zmínil, ale nevyřešil. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu, jak tento problém vyřešit nebo zda by pomohla silikonová klapka přímo do potrubí před ventilační mřížku?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: CVB Ventilátory
Datum: 09.08.2019 13:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130306
reakce na ...
Dobrý den,

pokud je instalováno ve zdivu potrubí 150 mm na vzduchotechniku a nikoliv na odpady a jedná se skutečně o kondenzát, pomůže, při správné montáži, tento koncový kryt:
https://www.ventilatory-shop.cz/produkt/plastova-protidestova-klapka-dalap-gp-152-bkf

https://www.ventilatory-shop.cz/produkt/nerez-protidestova-klapka-mvk-150

Pokud stavební firma použila potrubí, které netěsní s mřížkou, je potřeba toto napravit, např. https://www.ventilatory-shop.cz/produkt/kaucukova-lepici-paska-po52-10cm15m

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama