Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Umisteni klapky externiho privodu vzduchu a izolace potrubi

Autor: Jan Tesárek
Datum: 25.07.2019 21:03
uživatel: 130514


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobry den, mam dotaz na vhodne umisteni klapky pro uzavreni externiho privodu vzduchu. Privod mi povede pod kuchynskou linkou pres polovinu mistnosti. Otazkou je - umistit klapku na zacatek potrubi u vstupu z obvodove zdi, ci az ke krbu jako predposledni dil hranateho potrubi?

Dale mam otazku na izolaci potrubi. Je nutne pouzit izolacni rukav ci mohu s klidnym svedomim potrubi zabetonovat tesne pod uroven podlahy?

Dekuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Temr
Datum: 03.08.2019 17:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100666
reakce na ...
Pěkný oheň přeji, doporučuji klapku co nejblíže fasádě (neprochládá zbytečně podlaha v místech vedení přívodu) a ideálně tak, aby k ní byl přístup pro případnou opravu. Konkrétně takto konstruovaná klapka nám často zavařila svým nespolehlivým chodem (táhlo v bovdenu) a navíc u této ploché pozor na zatížení její delší strany (např. betonáží), moc ráda se pak prohýbá a už s ní nikdy nepohnete...

Co se týče izolačního rukávu, volil bych izolaci pevnější, např. deskovou, ale každopádně alespoň nějakou.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama